Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • książka NOWOŚĆ
  • olejki eteryczne
  • podręcznik
  • dla praktyka
Olejki eteryczne w aromaterapii. Podręcznik dla praktyka - NOWOŚĆ

Jeśli otworzysz się na moc olejków eterycznych, odkryjesz nowy świat, który w rzeczywistości jest bardzo stary – świat naturalnych zapachów ocalony od zapomnienia. Jest to świat bez słów – świat obrazów, które badasz nosem, świat subtelnych niespodzianek i bezgłośnej ekstazy. Zapraszamy do lektury naszej NOWOŚCI

 

Kiedy ludzie słyszą o aromaterapii po raz pierwszy, zwykle przychodzą im na myśl zapachy i perfumy, urzekający świat wyobraźni, magii i fantazji. Ale aromaterapia polega przede wszystkim na stosowaniu olejków eterycznych w celach leczniczych. Olejki eteryczne to lotne substancje oleiste, silnie skoncentrowane ekstrakty roślinne, zawierające hormony, witaminy, antybiotyki oraz substancje bakteriobójcze. W pewnym sensie olejki eteryczne reprezentują ducha czy też duszę rośliny. Stanowią najbardziej skoncentrowaną formę energii roślinnej.

W aromaterapii olejki eteryczne można stosować wewnętrznie w czystej postaci, rozcieńczone w alkoholu, zmieszane z miodem lub w postaci preparatów leczniczych. Zewnętrznie stosuje się je do nacierania (masażu miejscowego), masażu ogólnego oraz inhalacji. Ponadto wchodzą w skład licznych kosmetyków i perfum.

Olejki eteryczne mają działanie ściśle alopatyczne (co oznacza, że pełnią takie funkcje jak typowe leki), skutki ich zastosowania są bardziej subtelne, jak w przypadku homeopatycznych esencji kwiatowych Bacha, oddziałują również na poziomie psychologicznym i duchowym – właśnie takie ich stosowanie jest najbardziej typowe. Poza tym wykazują silne działanie antyseptyczne i antybiotyczne, lecz nie są niebezpieczne dla organizmu. Stąd też aromaterapia w wielu przypadkach jest doskonałą alternatywą bardziej agresywnych terapii.

Olejki eteryczne to „kwintesencje” w znaczeniu alchemicznym. Jako takie stanowią najbardziej skondensowaną, materialną formę sił duchowych i witalnych roślin; ta moc oddziałuje na poziomie biologicznym, wzmacniając naturalne mechanizmy obronne ciała, a zarazem jest narzędziem bezpośredniej komunikacji pomiędzy człowiekiem a rośliną na planie energetycznym i duchowym.

Olejki eteryczne w aromaterapii. Podręcznik dla praktyka, Marcel Lavabre, zielone-wydawnictwo.pl

To klasyczny podręcznik do aromaterapii, zaktualizowany o wyniki najnowszych badań. Książka opisuje medyczny, alchemiczny i duchowy rozwój tej sztuki. Pokazuje, jak używać właściwych esencji roślinnych w trosce o urodę, do oczyszczania, w celach terapeutycznych, a także do masażu, kąpieli aromatycznych i rytuałów. Wyjaśnia budowę układu węchowego i jego wpływ na nasze nastroje, emocje i seksualność. Opisuje biochemię olejków eterycznych oraz ich oddziaływanie na poziomie fizycznym, energetycznym, emocjonalnym i duchowym. Omawia różne metody ich ekstrakcji oraz sposoby łączenia.

Książka zawiera:

- opis ponad 70 olejków eterycznych, sklasyfikowanych według rodzin botanicznych, z omówieniem ich działania oraz właściwości,

- receptury na najpowszechniejsze dolegliwości, takie jak zaburzenia trawienne i krążeniowe, bóle głowy, bezsenność, problemy menstruacyjne i seksualne,

- bardzo obszerne tabele podsumowujące właściwości, wskazania i zastosowanie olejków, aby ułatwić korzystanie z książki oraz zapewnić skondensowane, użyteczne informacje.

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl