Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • aromaterapia
  • hydrolaty
  • rumiankowy
  • różany
Olejki eteryczne, a hydrolaty

Naturalne olejki eteryczne to stężone wyciągi z roślin, owoców, kwiatów, ziół, drzew, krzewów pozyskiwane na drodze destylacji, o określonych właściwościach terapeutycznych, a hydrolaty zapachowe to naturalny produkt uboczny procesu destylacji olejków eterycznych - wonne, łagodne płyny przesycone związkami znajdującymi się w poszczególnych roślinach.

 

 

Hydrolaty można stosować do odświeżania powietrza lub spryskiwania twarzy albo jako toniki do nawilżania suchej skóry czy do schładzania się w przypadku uderzeń gorąca. Rozpyla się je w swoim otoczeniu, by dodać sobie energii lub uspokoić umysł, ewentualnie dodaje się do mleczek i kremów. Hydrolaty są często pakowane w butelki z rozpylaczem. Są bardzo łagodne. Można je stosować bezpośrednio na skórę, gdy mamy obawy, że olejek eteryczny mógłby ją podrażnić.

Hydrolat rumiankowy (Anthemis nobilis lub Matricaria chamomilla)  Ten łagodzący i przywracający równowagę hydrolat jest wskazany dla wszystkich rodzajów skóry, zwłaszcza wrażliwej, podrażnionej, zniszczonej przez warunki środowiskowe lub dojrzałej. Działa łagodząco i uspokajająco na skórę oraz psychikę dzięki kwiatowemu, rozluźniającemu zapachowi podobnemu do jabłkowego.

Hydrolat z róży damasceńskiej (Rosa damascena) Ma subtelny, ciepły, kwiatowy aromat i działa lekko ściągająco na wszystkie rodzaje skóry, kojąc ją i zmniejszając zaczerwienienie. Ponadto wycisza umysł i łagodzi niepokój, a rozpylony w pomieszczeniu poprawia nastrój.

 

Wybrane składniki kosmetyków oraz olejki eteryczne znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Kadzidłowiec, mięta pieprzowa, rozmaryn…

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl