Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • olejek różany
  • aromaterapia
  • medycyna naturalna
  • kosmetyki naturalne
kosmetyki naturalne
Olejek różany - dar dla kobiet

Róża to królowa wśród olejków eterycznych. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa i ukojenie zmysłów. Olejek różany jest ceniony od tysięcy lat. To specjalny dar dla kobiet, gdyż odgrywa dużą rolę z łagodzeniu objawów menopauzy. Jakie właściwości ma olejek różany? Jak się go pozyskuje? Sprawdź.

Olejek różany to jeden z tych olejków, których destylacja jest najtrudniejsza, potrzeba też najwięcej surowca zbieranego ręcznie, bardzo drogiego, aby uzyskać niewielką jego ilość. Odmiana marokańska jest nieco inna, absolut na cieplejszy zapach i żółty odcień. Odmiana bułgarska jest uznawana za najlepszą spośród olejków destylowanych parą i ma bardzo bogaty bukiet.

Olejki z pierwszej destylacji zawierają najwięcej lotnych składników, które są tak lekkie, że bardzo łatwo parują.

Róża zapewnia poczucie bezpieczeństwa i duchowego dostrojenia się. Łagodzi gniew, poprawia funkcjonowanie wątroby. To specjalny dar dla kobiet, gdyż odgrywa dużą rolę w preparatach stosowanych do łagodzenia objawów menopauzy. Jest też doskonały do pielęgnacji skóry ze względu na właściwości ściągające i antyseptyczne. Zaleca się go zwłaszcza w stanach zapalnych i alergiach skórnych typu pitta.

Energetyka: wychładzająca, nawilżająca

Działanie: uspokajające, wiatropędne, przeczyszczające, ściagające, pobudzające, regeneruje komórki, afrodyzjak, antydepresant, oczyszcza krew, obniża temperaturę.

Wskazania: bolesne miesiączkowanie, krwawienia, zapalenia oczu, zawroty głowy, depresja, bóle głowy, bóle gardła, powiększenie migdałków, nerwowość, starzenie się skóry, trądzik.

Sposób zastosowania: jako perfumy, mleczko do ciała, kompres, do kąpieli, inhalacji, masażu, rozpylania.

Aromat: ciepły, głęboko kwiatowy, lekko pikantny i ogromnie bogaty, przywodzi na myśl czerwone róże, z subtelnymi nutami pikantnymi i miodowymi, głęboko słodki.

Najlepiej łączy się z: drewno sandałowe, jaśmin, neroli, lawenda, bergamotka, szałwia muszkatołowa, geranium, paczuli, drzewo różane.

 

Zobacz krem różany w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

Zobacz woda różana w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

 

Przeczytaj także:

Aromaty i olejki w praktyce jogi

Jaśmin i lotos - chwila relaksu

 

Opracowanie na podstawie:

Ajurweda i aromaterapia. Light Miller, Bryan Miller. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2017.

Do nabycia w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl