Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki naturalne
  • produkty ajurwedyjskie
  • ajurweda Kraków
  • kosmetyki Sattva
produkty ajurwedyjskie
Naturalnie piękna

Czy wiesz, że kobiety używają przeciętnie 12 kosmetyków dziennie? Na co dzień używamy mydła, mleczka, toników do twarzy, kremu na noc, kremu na dzień, kosmetyków do makijażu i dezodorantów. Dlatego powinniśmy wiedzieć, z czym nasza skóra ma kontakt.

Pamiętaj, twoja skóra odżywia się kosmetykami i wchłania substancje.

Warto sobie uświadomić, że można mieć piękną skórę, stosując naturalne produkty kosmetyczne oraz zmieniając nawyki i styl życia na zdrowsze. Wiele z preparatów, przeznaczonych do pielęgnacji skóry i ciała, zawiera toksyczne, chemiczne i drażniące składniki. Często skóra staje się wrażliwa, pojawiają się reakcje alergiczne i inne dolegliwości skórne, będące skutkiem stosowania syntetycznych produktów.

Jeśli skóra może wchłonąć potencjalnie drażniące lub szkodliwe substancje chemiczne oraz sztuczne barwniki, to może także przyswajać dobroczynne składniki naturalne poprawiające urodę i samopoczucie.

Holistyczna, ziołowa pielęgnacja skóry i całego ciała opiera się na starożytnej tradycji praktykowanej od tysięcy lat. Zioła oraz inne naturalne składniki odżywiają, pielęgnują, oczyszczają i chronią ciało. Wywołują poczucie piękna i zadowolenia.

Warto czytać etykiety! Parabeny, czyli chemiczne substancje konserwujące, działające podobnie do estrogenu, znajdują się w niemal każdym produkcie kosmetycznym. Substancje chemiczne zawarte w kosmetykach (np. zawarte w tonikach oczyszczających oraz w kosmetykach przywracających prawidłowe pH) mogą wywołać reakcje alergiczne, suchość skóry oraz podrażnienie oczu.

Warto nauczyć się, jak tworzyć naturalne, często organiczne kosmetyki do skóry, włosów i paznokci, które zapewnią ci witalność, energię i dobre samopoczucie. Środki oparte na naturalnych recepturach pomagają uporać się z problemami dermatologicznymi, wygładzają skórę, zapewniając jej równowagę. Dzięki nim kobieta staje się bardziej powabna, a także pozbywa się problemów z higieną intymną. Naturalne, proste, niedrogie środki mogą najlepiej służyć długotrwałej pielęgnacji skóry i ciała.

Kluczem do pięknego wyglądu i dobrego samopoczucia jest konsekwentne przestrzeganie holistycznych zasad stylu życia zapewniającego zdrowie i piękno. Niezależnie od tego, czy dopiero uczysz się tworzyć własne kosmetyki, czy też masz już w tej dziedzinie spore doświadczenie, miej na uwadze, że receptury zostały opracowane tak, aby kosmetyki można było łatwo zrobić, z przyjemnością używać i bez trudu dostosować do własnych potrzeb. Wiele z nich doskonale nadaje się także na prezent.

Niech twoja przygoda z ziołami oraz innymi, czystymi, naturalnymi składnikami będzie dla ciebie źródłem nieustającej radości i zachwytu oraz niech ci uświadomi, że twoja ciało jest pięknym i wiernym przyjacielem twojej duszy.

 

Kosmetyki oparte na ajurwedyjskich recepturach marki Sattva znajdziesz w zielonysklep.com – zobacz tutaj.

Przeczytaj także:

Pielęgnacja ciała z marką Sattva

Piękno i relaks z marką Biotique

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe. Stephanie Tourles. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl