Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • naturalne kosmetyki
  • produkty ajurwedyjskie
  • książki o ajurwedzie
  • peelingi
kosmetyki naturalne
Naturalne peelingi do twarzy

Naturalne, domowe peelingi do twarzy oczyszczają, złuszczają i odżywiają skórę, nie pozbawiając jej warstwy ochronnej. Domowe receptury zawierają miękkie i łagodzące składniki, które są delikatne dla skóry. Po co stosować peeling? Jak przygotować własny domowy peeling? Sprawdź.

Łagodne złuszczanie naskórka jest bardzo ważne, ponieważ ułatwia odnawianie się komórek skóry. Zasadniczo peelingi można stosować do wszystkich rodzajów skóry z wyjątkiem cery trądzikowej, cery naczyniowej lub z pajączkami, bardzo wrażliwej, cienkiej, dojrzałej oraz spieczonej słońcem. W tych przypadkach można zastosować bardzo delikatne peelingi domowe.

Pamiętaj, by nie szorować peelingiem twarzy ani szyi – smaruj łagodnie, omijając okolice oczu.

 

Jak zrobić domowy peeling?

Weź: 1/2 szklanki mielonych płatków owsianych, 1/4 szklanki mleka w proszku (pełnego lub odtłuszczonego), 1 łyżeczkę mąki kukurydzianej, trochę demineralizowanej wody

W miseczce starannie wymieszaj łyżką lub trzepaczką wszystkie suche składniki. Przesyp mieszankę do pojemnika. Suchych składników nie trzeba trzymać w lodówce.

W miseczce wymieszaj 1 łyżkę stołową mieszanki z taką ilością wody, aby uzyskać pastę nadającą się do rozsmarowania. Odstaw pastę na około minutę, aby zgęstniała.

Wykonuj palcami delikatny masaż, rozprowadź peeling na twarzy i szyi. Spłucz wodą.

Ten domowy peeling jest zalecany do wszystkich rodzajów cery, zwłaszcza suchej. Możesz stosować go codziennie lub w razie potrzeby. Po zastosowaniu peelingu nałóż na twarz preparat nawilżający. Ten peeling możesz użyć także jako maseczki – po prostu nałóż mieszankę na 20 minut na twarz, a następnie spłucz.

 

Śmietankowy peeling oczyszczający

To silnie nawilżający peeling, który może też pełnić funkcję nawilżającej maseczki (wystarczy położyć go na twarz na 20 minut, a następnie spłukać). Jeśli będziesz stosować go regularnie, twoja skóra będzie jędrna i dobrze nawilżona.

Składniki: 1/4 małej dojrzałej, obranej brzoskwini, 1 łyżka śmietanki, 1 łyżka mielonych płatków owsianych, 1 łyżeczka sproszkowanych kwiatów rumianku, 1 łyżeczka mączki z nasion słonecznika.

Rozgnieć brzoskwinię na gładką papkę. Wymieszaj wszystkie składniki z brzoskwinią, aby uzyskać pastę o kremowej konsystencji. Jeśli będzie zbyt rzadka, dodaj więcej mielonych płatków owsianych, jeśli za gęsta – więcej śmietanki. Odstaw na minutę, aby napęczniała.

Wykonuj palcami ruchy masujące, rozprowadź peeling na twarzy i szyi. Zostaw na około 5 minut. Spłucz.

Ten śmietankowy peeling jest zalecany do wszystkich rodzajów cery, a zwłaszcza normalnej, suchej, wrażliwej, zniszczonej i dojrzałej. Możesz stosować go codziennie lub w razie potrzeby. Po zastosowaniu peelingu użyj preparatu nawilżającego. Nie przechowuj tego peelingu, lecz przygotuj jednorazową porcję.

 

Peeling miodowy

Ten prosty peeling przygotujesz w pięć minut. Po jego użyciu skóra jest gładka, miękka i doskonale odżywiona. Peeling nieco ścieka po twarzy i jest lepki, a zatem owiń włosy ręcznikiem.

Weź: 1,5 łyżeczki mąki kukurydzianej, 1 łyżeczkę miodu, 1/2 łyżeczki wody.

W miseczce dokładnie wymieszaj składniki i odczekaj minutę, aby mąka wchłonęła płyn. Wykonując delikatny masaż, delikatnie rozprowadź peeling na twarz i szyję. Zostaw go na skórze na 15 minut i połóż się. Spłucz ciepłą wodą.

Peeling miodowy jest zalecany do wszystkich rodzajów skóry. Możesz stosować go dwa razy w tygodniu. Nie przechowuj tego peelingu, lecz przygotuj jednorazową porcję.

 

 

Olej migdałowy, olej kokosowy, olej sezamowy, a także różne rodzaje mąki do domowych peelingów i pielęgnacji skóry znajdziesz w zielonysklep.com. Zobacz tutaj.

 

Przeczytaj także:

Jak pielęgnować suchą skórę

Jak pielęgnować cerę dojrzałą 

Kosmetyki wegańskie

 

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe. Stephanie Tourles. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl