Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kadzidła
  • zapachy
  • biała szałwia
  • Palo Santo
biała szałwia
Moc orientalnych zapachów

Biała szałwia, drzewo Palo Santo, kadzidła - to tradycyjne zapachy stosowane w medycynie tybetańskiej oraz przez rdzennych Indian. Mają działanie oczyszczające, pozytywnie wpływają na umysł i emocje, relaksują. Zalecane do medytacji, doskonale sprawdzają się w aromaterapii. Wypróbuj ich uzdrawiającą moc.

 

Biała szałwia

Biała szałwia to święte ziele Indian Nawajo.  Ma działanie oczyszczające, używa się jej w rozmaitych ceremoniach. Jej zapach zalecany jest podczas medytacji oraz podczas różnych rytuałów oczyszczających.

Szałwia biała to roślina pochodząca z południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Roślina posiada wysokie łodygi oraz białe liście, rośnie na suchych, dobrze nasłonecznionych terenach. Od wieków szałwia ta używana jest jako kadzidło w rozmaitych ceremoniach, skąd jej określenie – szałwia ceremonialna.

Szałwia biała posiada nie tylko walory zapachowe, lecz także uzdrawiające. Rdzenni Amerykanie leczyli szałwią kaszel, przeziębienia oraz dodawali do kąpieli leczniczych. Dym z liści szałwii służył do odkażania domów oraz oczyszczania powietrza. Biała szałwia lub kalifornijska szałwia ceremonialna, zwana również indiańską szałwią, to wyjątkowa roślina aromatyczna. Podpalona, tli się i wydziela niezwykle aromatyczny zapach. Nadaje pomieszczeniom mistyczny aromat, który koi zmysły.

 

Palo Santo drzewo

Palo Santo (Bursera graveolens) to drzewo o niezwykłych właściwościach i wspaniałym, unikalnym zapachu. Ma działanie oczyszczające – otoczenie, miejsca, przestrzeń i ludzi.

Występuje naturalnie w wielu krajach Ameryki Południowej i Środkowej, Meksyku i Wyspach Galapagos. Nazwa „Palo Santo” oznacza dosłownie święte drzewo, uważane jest ono przez tamtejszych szamanów i uzdrowicieli za nieodłączny element każdej ceremonii. Bogate w aromatyczną żywicę kawałki drewna wykorzystywane są jako naturalne kadzidła.

Według rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej zapach Palo Santo ma właściwości oczyszczające umysł, sprzyja medytacji oraz zwiększa przepływ energii. Okadza się nim mieszkania i miejsca ceremonii. Zapach Palo Santo wpływa kojąco na zmysły, zmniejsza napięcie i harmonizuje ciało. Jest przyjemny i unikalny.

Oprócz niezwykłego aromatu żywica Palo Santo posiada szereg właściwości zdrowotnych – działa antyseptycznie i przeciwzapalnie, skutecznie zwalcza infekcje grzybicze i wirusowe, a także wykazuje właściwości przeciwnowotworowe (hamuje proliferację komórek raka piersi). Palo Santo jest od dawna wykorzystywane w medycynie ludowej Amazonii w przypadku bólu brzucha czy reumatyzmu. Z drewienek często pozyskuje się wartościowe ekstrakty zapachowe oraz niezwykle cenny olejek eteryczny.

Zapach Palo Santo poprawia samopoczucie, równoważy emocje, podnosi na duchu, łagodzi bóle głowy.

Zapach palonego drewna Palo Santo: doskonale sprawdza się w aromaterapii, odpręża i relaksuje, oczyszcza dom ze złych energii, wprowadza dobrą atmosferę i sprzyja medytacji, uwalnia od stresu i napięcia.

 

Kadzidło Gangchen Drzewo Sandałowe

Kompozycja czystego indyjskiego drzewa sandałowego z leczniczymi roślinami Tybetu. Kadzidła te łączą aromat lasów sandałowych ze świeżością górskich obszarów Tybetu.

Zapach kadzideł pomaga się zrelaksować, rozluźnić. Łagodzi stres i stany depresyjne.

Kadzidła są stosowane w tradycyjnej medycynie tybetańskiej. Wykonane zostały według starożytnej receptury z mieszanki naturalnych ziół. Są one szczególnie dedykowane  dolegliwościom powodowanym przez lęki i zakłócenia w obszarze umysłu i emocji. Pozytywnie wpływają na układ nerwowy, sprzyjają harmonii umysłu i ciała.

Opakowanie zawiera podstawkę oraz 20 kadzideł o długości 14 cm.
Kadzidło pali się ok. 55 – 60 min.

 

Kadzidło Gangchen Manjushri – Duchowa mądrość

Kadzidło będące wyjątkową kompozycją naturalnych składników. Używane do oczyszczania otoczenia, miejsc, przestrzeni. Zapach tego kadzidła znosi wewnętrzne blokady oraz eliminuje zakłócenia na poziomie psychicznym. Używane głównie podczas rozmaitych ceremonii. Stymuluje wewnętrzną mądrość, pozytywnie wpływa na umysł. Zalecane przy problemach z koncentracją. Polecane do medytacji oraz w celu skupienia umysłu i wyciszenia emocji.

Opakowanie zawiera podstawkę oraz 32 długie (19 cm) kadzidła. Kadzidło pali się ok. 60 – 70 min.

 

Biała szałwia, drzewo Palo Santo oraz rozmaite kadzidła znajdziesz w zielonysklep.com. Zobacz tutaj.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl