Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • maseczki
  • upiększające
  • pielęgnacja
  • masaż
Mieszanki do pielęgnacji ciała

Zachęcamy do samodzielnego przygotowania maseczek o działaniu leczniczym i upiększającym. Mieszanki z różnych naturalnych składników mogą być stosowane zarówno do masażu, jak i do kąpieli zamiast mydła.

Pasta odżywiająca całe ciało: zmieszaj 5 gramów wysuszonej i sproszkowanej skórki pomarańczowej, 5 gramów oleju kokosowego, 1/2 łyżeczki sproszkowanej kurkumy, 25 gramów mąki z ciecierzycy oraz szczyptę organicznej kamfory.

Dokładnie wymieszaj i dodaj tyle wody, aby powstała pasta. Następnie nałóż na twarz i ciało.

Taka kuracja sprawia, że włókna nerwowe stają się silniejsze, tym samym poprawia się krążenie krwi, a ciało ma więcej energii. Kurkuma dodana do mieszanki zawiera jod, który jest wchłaniany przez skórę.

W celach upiększających: aby zrobić pastę, zmieszaj 15 gramów pasty migdałowej, 15 gramów pasty z orzechów nerkowca, 6 gramów pasty z orzechów pistacjowych, 15 ml śmietanki, 1 łyżkę stołową oleju z otrębów, 1 łyżkę stołową wody różanej, 50 gramów soczewicy namoczonej przez noc w 100 ml mleka.

Jeśli pasta jest zbyt rzadka, dodaj do niej mąkę z ciecierzycy. Nałóż na całe ciało.

Na problemy z reumatyzmem polecamy następującą mieszankę: zmieszaj 5 gramów oliwy z oliwek, 2,5 grama oleju gorczycowego i sproszkowanej kozieradki, 5 gramów czosnku, 50 gramów ciecierzycy i 1 łyżeczkę kurkumy. Dodaj tyle wody, aby masa miała konsystencję pasty, a następnie nałóż pastę na ciało.

Inne mieszanki pielęgnacyjne:

Zamocz 50 gramów soczewicy w 450 mililtrach mleka i odstaw na noc. Pastę przygotuj przed masażem, mieląc składniki.

Wymieszaj dokładnie jedną łyżeczkę do herbaty oleju migdałowego z 50 ml śmietanki z krowiego mleka, dodaj 80 g pasty migdałowej i zacznij masaż.

Przygotuj gęstą pastę z 5 gramów oleju gorczycowego oraz 50 gramów mąki z ciecierzycy oraz szczypty sproszkowanej kurkumy. Dodaj odpowiednią ilość wody i rozprowadź na ciele.

 

Opracowanie na podstawie:

Ajurwedyjski masaż leczniczy. S.V. Govindan. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa A-ti information service, Kraków 2010.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl