Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • masaż ajurwedyjski
  • oleje do masażu
  • zioła ajurwedyjskie
  • kosmetyki naturalne
ajurweda Kraków
Masaż upiększający dla kobiet

Masaż sprawia, że skóra staje się błyszcząca, a my piękniejemy. Regularny masaż twarzy i ciała spowalnia proces starzenia się, zwiększa energię, zapewnia młodzieńczy wygląd i dobre samopoczucie.

Kiedy problemy, choroby i inne czynniki zaburzają naturalny rytm naszego ciała i kiedy ciało staje się szorstkie, ociężałe lub wysuszone, to pewne rodzaje masażu mogą zdziałać cuda.

Masaż upiększający zaczyna się od podstawy kręgosłupa (jest to bardzo ważna zasada). Następnie należy masować ręce – przedramiona, dłonie i palce. Następnie szyję i ramiona. Zakończyć należy masażem głowy i twarzy. Jeśli chcesz, aby skóra była piękna, stosuj śmietankę, masło oraz specjalne pasty ubatan (są to specjalne pasty organiczne, będące mieszanką ziół i zbóż, często stosuje się je po masażu jako peeling do ciała).

Techniki masażu polegają głównie na pocieraniu. Nie tylko może ono poprawić stan skóry i cery, ale także sprawi, że całe ciało nabierze lekkości i gracji. Zastosuj efleuraż (masaż tkanki miękkiej) i ugniatanie jako podstawową część zabiegu. Ruchy podczas efleurażu powinny być długie i dość silne – ma to na celu kształtowanie sylwetki. Aby pozbyć się sztywności lub zbędnej twardości mięśni, niezbędne jest ugniatanie. Pomaga ono usuwać tkankę tłuszczową.

Nadgarstki, kostki nóg, palce rąk i nóg oraz szyję można delikatnie pocierać. Ruchy rozciągające podczas masażu głowy powinny powodować, że skóra będzie się przesuwać, a poklepywanie opuszkami palców powinno pobudzić krążenie krwi.

Delikatny dotyk niezbędny jest nie tylko podczas masażu twarzy, ale i całego ciała. Serie ruchów powinny stanowić jedność. Ogólny efekt powinien być łagodny, przyjemny i odświeżający.

Aby poprawić swój wygląd, kobiety zwykle używają różnych kremów do twarzy (niekiedy bardzo drogich) oraz talku w pudrze, a nie wiedzą, że masaż może zdziałać cuda w tym względzie w bardzo naturalny sposób. Delikatny masaż twarzy ręką może sprawić, że będzie ona jaśnieć jak księżyc.

Ugniataj policzki dłońmi. Przed snem możesz zastosować do twarzy maseczkę złożoną ze śmietanki, soku cytrynowego i sproszkowanej kurkumy. To pozwoli pozbyć się pryszczy, trądziku oraz zbędnego meszku z twarzy.

Po usunięciu pasty z ciała, w celu poprawy urody zaleca się masaż mlekiem lub kąpiel w wodzie różanej. Włosy można umyć, stosując mąkę z ciecierzycy lub żółtą glinkę, jogurt, maślankę lub niepasteryzowane mleko. Wybór zależy od indywidualnych preferencji i okoliczności.

Podczas masażu upiększającego bardzo ważne jest, aby w diecie uwzględnić więcej mleka (najlepiej ekologicznego, nie z produkcji przemysłowej) i soków owocowych. Alkohol, tytoń, mięso, ryby, jajka są ściśle zabronione w okresie upiększającej kuracji masażem.

 

Opracowanie na podstawie:

Ajurwedyjski masaż leczniczy. S.V. Govindan. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa A-ti information services, Kraków 2010.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl