Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • zdrowy styl życia
  • dania wegetariańskie
  • dania wegańskie
  • zielony sklep
ajurweda Kraków
Mamo, tato - dlaczego nie jemy zwierząt

Polecamy książkę „Mamo, tato – dlaczego nie jemy zwierząt?” – to inspirujące, pełne mądrości przesłanie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Świat widziany oczami dziecka wzrusza i zaskakuje, momentami zawstydza, ale przede wszystkim zmusza do refleksji.

Książka napisana jest w formie dialogu między synem a rodzicami. Leo – kilkuletni chłopiec, niezwykle bystry i dociekliwy bohater książki, zadając trudne pytania, odkrywa przed nami smutną prawdę o losie zwierząt hodowlanych oraz niszczeniu środowiska naturalnego. Jednak niezwykła wrażliwość chłopca i wielkie serce nie pozwalają mu tego zaakceptować – dlatego przyjmując buntowniczą postawę, postanawia zmienić świat.

Książka prezentuje wspaniałą wizję przyszłości, zachęcając młode pokolenie do podejmowania świadomych decyzji oraz aktywnego udziału w naprawie świata. Każdego dnia mamy bowiem wybór, czy wspieramy okrucieństwo, czy tworzymy nowy, lepszy świat, w którym podstawowe wartości to prawda i szacunek do życia.

Wychowując się w społeczeństwie, gdzie spożywanie mięsa jest przyjętą normą i kulturowym zwyczajem, dzieci nie podejrzewają, że kryje się za tym krzywda i cierpienie zwierząt. Tak jak kiedyś my dorastają w przekonaniu, że zwierzęta hodowlane wiodą szczęśliwe życie na łonie natury, otoczone troskliwą opieką człowieka. W istocie kolorowe ilustracje z bajek prezentują sielankowe obrazy wiejskiego życia: wesołe kaczuszki, kury i gąski dziobią trawę pod błękitnych niebem, słodkie cielaczki i prosięta biegają beztrosko u boku swych mam, a owieczki i kozy pasą się na łące wśród pachnących ziół. Dzieci nie znają widoku smutnych zwierząt lękliwie spoglądających zza krat, ciemnych, ciasnych i brudnych pomieszczeń czy wyrazu ich przerażonych oczu podczas transportu do rzeźni…

Nasuwa się zatem ważne pytanie: czy to uczciwe wobec dzieci, że opowiada się im wzruszające i zabawne historie i malutkich kurczaczkach, humorzastych krówkach i ubłoconych świnkach, jednocześnie zmuszając do jedzenia kiełbasek, parówek i kotletów zrobionych z ich ukochanych zwierzaczków?

W swej dziecięcej ufności [dzieci] wierzą w dobro i piękno świata, który odkrywają, kierując się intuicją, sercem i uczuciami. Nie ma więc wątpliwości co do tego, że gdyby poznały prawdziwe oblicze przemysłu mięsnego, nigdy nie zgodziłyby się na jedzenie zwierząt. Ich kochające i wrażliwe serca, niewinność oraz naturalna ciekawość świata zasługują na szczerość. Miejmy więc odwagę i nie ukrywajmy prawdy. Posłuchajmy, co nam odpowiedzą. Dajmy im możliwość zadecydowania.

Właśnie dlatego powstała ta książka – by ukazać dzieciom prawdę i dać szansę dokonania świadomego wyboru.

Powyższy fragment pochodzi ze wstępu książki:

Mamo, tato – dlaczego nie jemy zwierząt? Czyli o tym, jak dzieci ratują świat. Donata Marfiak, Jerzy Rey, ilustracje Kuba Mojżeszek, Kraków 2014.

Książkę możesz nabyć – tutaj.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl