Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • sekrety młodości
  • triphala
  • gotu kola
  • haritaki
Kolejne ajurwedyjskie sekrety młodości

W ajurwedzie zarówno przywrócenie, jak i utrzymanie zdrowia, zabiegi regenerujące i odmładzające opierają się na tej samej zasadzie: uwolnieniu ciała od toksyn i przywróceniu dopływu zdrowych substancji odżywczych do komórek ciała oraz zrównoważeniu dosz. Poznaj kilka kolejnych sekretów...

 

 

Sok z owocu granatu ma właściwości odmładzające. Można go również odparować na wolnym ogniu, uzyskując w ten sposób gęsty syrop. Do dwóch łyżeczek otrzymanego syropu dodaj jeden płatek srebra i jeden płatek złota. Z mikstury uformuj kulki i spożywaj raz dziennie z dodatkiem świeżego mleka.

Gotu kola (Hydrocotyle asiatica), która pomaga odmłodzić umysł i poprawić funkcjonowanie pamięci. Ma gorzki smak z dodatkiem cierpkości i słodyczy. Skutek po strawieniu jest słodki, a energia wychładzająca. Nadużywanie go może niekiedy prowadzić do zaostrzenia wata. Zioło to wpływa najlepiej na typy wata i pitta. Do wywaru z gotu kola dodaj ghee i gotuj na małym ogniu do momentu, gdy woda wyparuje, tak by aktywne składniki zostały wchłonięte przez ghee. Preparat przygotowany w taki sposób nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Osoby typu kapha powinny przyjmować to zioło w postaci herbatki.

Pastę z triphali nakłada się na dno nowej patelni z żelaza, dzięki czemu wchłonie ona odrobinę tego metalu.Po co najmniej 24 godzinach można ją usunąć. Zjedz łyżeczkę pasty, potem zaś wypij szklankę ciepłej wody zmieszanej z łyżeczką miodu. Triphala wpływa szczególnie dobroczynnie na osoby, które muszą pozbyć się dużych ilości ama nagromadzonych przez wielu lat.

Haritaki stosowane jest czasami samo lub w preparatach, w celu usunięcia ama i jednocześnie odmłodzenia. Może ono doprowadzić do nasilenia wata, jeśli jest stosowane bez przerwy przez zbyt długi czas. Nie powinny go przyjmować osoby wychudzone i wysuszone, kobiety ciężarne, osoby cierpiące na zaburzenia równowagi pitta lub po krwotoku. Powinno być podawane wraz z nierafinowanym cukrem w okresie letnim lub w gorącym klimacie oraz z dodatkiem suchego imbiru bądź długiego pieprzu w okresie zimowym lub w chłodnym klimacie. Jesienią należy mieszać haritaki z solą górską, wiosną natomiast z miodem.

 

Zobacz  triphala w proszku, gotu kola zielonysklep.com

Przeczytaj także: Ajurwedyjskie receptury odmładzające oraz

                         Oto kilka przepisów na preparaty odmładzające

Opracowanie na podstawie:

Prakrirt. Odkryj swoją prawdziwą naturę, Robert Svoboda, zielone-wydawnictwo.pl

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl