Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • aromaterapia
  • kadzidła
  • olejki eteryczne
  • zapachy
olejki eteryczne
Kilka słów o aromaterapii

Zastosowanie pachnących olejków i kadzidełek po to, żeby wyciszyć umysł i łatwiej wejść w stan medytacji, to znane zjawisko praktykowane od dawnych czasów. Jak działają aromaty? Na czym polega aromaterapia? Co o zapachach mówi ajurweda? Czy zapachy mogą działać leczniczo? Sprawdź.

Aromaty bardzo skutecznie pobudzają lub wyciszają, w zależności od rodzaju zapachu. Możliwe, że właśnie zapach potrafi najszybciej zmienić nasze bezpośrednie otoczenie wpływając na nas na wszystkich poziomach, także fizycznym. Właściwe aromaty działają uspokajająco oraz pomagają nam porzucić negatywne myśli i emocje, które nas niepokoją.

Aromaterapia polega na zastosowaniu wonnych olejków do przyspieszenia procesu leczenia. Zaliczamy do niej również stosowanie kadzidełek, esencji kwiatowych i olejków eterycznych. Aromaterapia to ważny, choć drugorzędny sposób leczenia w ajurwedzie, stosowany przede wszystkim w terapii umysłu. Pomaga się skoncentrować i wejść w stan medytacji, uspokaja emocje, koi nerwy i pogłębia spokój umysłu.

Zapach to cecha zmysłowa związana z elementem ziemi. Zapach jako taki stanowi jej subtelny element. Poprzez właściwe zastosowanie zapachów możemy oczyścić element ziemi i otworzyć się na jego wyższy potencjał. Traktując zapachy, będące subtelnym elementem ziemi, jako pożywienie, możemy mieć większe poczucie ugruntowania.

Choć w zapachach dominuje element ziemi, zawierają one aspekty wszystkich elementów i pobudzają wszystkie zmysły subtelne. Substancje aromatyczne wpływają harmonizująco na umysł, ułatwiają zrównoważenie trzech dosz oraz trzech esencji życiowych – prany, tedżas i odżas. Wzmacniają układ odpornościowy, pomagają zwalczać szkodliwe bakterie i wirusy oraz usuwają zatęchły zapach. Ułatwiają pozbycie się negatywnych emocji. Nasilają pozytywne emocje, takie jak miłość, radość, nadzieja, wzmacniają motywację, determinację, kreatywność oraz poprawiają naszą zdolność odbioru i rozróżnienia.

Olejki aromatyczne zawierają duże ilości prany, kosmicznej życiowej siły, którą nas obdarzają. Oczyszczają i otwierają kanały, dzięki czemu energia może krążyć w zmysłach i umyśle. Pełnią funkcję katalizatorów, dzięki którym siła życiowa porusza się we właściwy sposób na wszystkich poziomach.

Ponieważ wszelkie choroby do pewnego stopnia są związane z zaburzeniem lub zatrzymaniem siły życiowej, zapachy pomagają leczyć różne dolegliwości. Mimo to wonne olejki stosowane w nadmiarze mogą zaostrzać dosze (choć w mniejszym stopniu niż zioła).Zobacz biała szałwia w zielonysklep.com >> przejdź do sklepuPrzeczytaj także:

Naturalne kadzidła tybetańskieOpracowanie na podstawie:

Ajurweda i umysł. Uzdrawianie świadomości. David Frawley. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2018.

Do nabycia w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl