Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • relaks
  • przyjemność
  • aromaterapia
  • kąpiele ziołowe
kąpiel relaksacyjna, aromaterapia, relaks, regeneracja
Kąpiele lecznicze: wonne i aromatyczne

Niezależnie od tego, czy chcesz się wymoczyć, aby pozbyć się zmęczenia, bólu mięśni i codziennych napięć, pobudzić krążenie, zmiękczyć suchą skórę, czy po prostu sprawić sobie przyjemność, uspokajająca kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych sprawi, że kąpiel stanie się przyjemnością i przyniesie ukojenie.

 

 

Kąpiele od tysięcy lat są uświęconym rytuałem. Kleopatra znana była z tego, że kąpała się w mleku, Maria Antonina brała zaś długie, luksusowe kąpiele w naparach z ziół. Rzymianie kąpali się w publicznych łaźniach, a Indianie z Ameryki Północnej oczyszczali się w tak zwanym szałasie potów, po czym szybko zanurzali się w zimnym strumieniu lub rzece.

Kąpiel to cudowny sposób na to, by się ukoić, odmłodzić i odświeżyć zmysły. To także możliwość wygospodarowania czasu tylko dla siebie, by pozwolić sobie na luksus zanurzenia się w wodzie, która odżywi naszą skórę. Kąpiel można również wykorzystać, by stała się zabiegiem leczniczym. Bardzo przyjemne i pożyteczne są rozmaite ziołowe i solne kąpiele, które ładnie pachną, koją i leczą. Wypróbujcie magiczne receptury na mieszanki kąpielowe, o których w następnym newsletterze, a może staniecie się miłośnikami kąpieli!

Uwaga: Zwykle woda do kąpieli nie powinna być zbyt gorąca, lecz ciepła. Im gorętsza woda, tym szybciej lotne olejki eteryczne rozpraszają się w powietrzu i tracą swoje lecznicze właściwości. Poza tym gorąca woda wysusza skórę – a przecież właśnie tego chcemy uniknąć, biorąc przyjemną kąpiel!

 

Wybrane olejki aromaterapeutyczne znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Aromaterapia w pigułce

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl