Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • olejki eteryczne
  • kadzidłowiec
  • rozmaryn
  • mięta pieprzowa
Kadzidłowiec, mięta pieprzowa, rozmaryn…

Olejki eteryczne to siła życiowa roślin, która jest nośnikiem roślinnych hormonów i cennych związków chemicznych regenerujących i natleniających skórę. Olejki eteryczne należy dodawać do kosmetyków pielęgnacyjnych, gdyż dzięki swojej budowie molekularnej z łatwością przenikają do skóry właściwej odżywiając ją, odmładzając i przywracając witalność.

 

 

Kadzidłowiec (Boswellia carterii)

Właściwości i zastosowanie kosmetyczne: Słodki, ciężki zapach tego olejku tradycyjnie dodawanego do perfum i kadzideł zmniejsza niepokój i napięcie dzięki temu, że spowalnia i pogłębia oddech. Jest pozyskiwany z wysuszonej żywicy roślinnej. Stosuje się go także w preparatach odmładzających zmęczoną, obwisłą skórę oraz przyspieszających leczenie wyprysków i drobnych ranek. To wspaniały składnik eliksirów do twarzy oraz mieszanek olejowych do skóry trądzikowej, zniszczonej warunkami środowiskowymi lub dojrzałej.

Mięta pieprzowa (Mentha piperita)

Właściwości i zastosowanie kosmetyczne: Mięta pieprzowa to wszechstronne ziele. Napar z liści – wychładzający, dezynfekujący, pobudzający, ściągający i antyseptyczny, jest dobry do cery tłustej i normalnej oraz mieszanej i trądzikowej. Może posłużyć jako dezodorująca mgiełka do ciała oraz płyn do kąpieli stóp, płyn do płukania ust i odświeżania oddechu.

Olejek eteryczny powszechnie stosuje się w naturalnych proszkach do czyszczenia zębów i wychładzających mleczkach oraz kremach do ciała. Inhalacje z mięty dodają energii i ożywiają umysł. Mięta wspaniale nadaje się także do odświeżania powietrza. Przeciwskazania: Nie należy stosować u kobiet w ciąży oraz osób chorych na padaczkę.

Rozmaryn (Rosmarinus officinalis)

Właściwości i zastosowanie kosmetyczne: Rozmaryn ze swoim świeżym, cytrynowym aromatem i właściwościami uspokajającymi, jest bardziej wskazany do pielęgnacji skóry. Ponieważ działa regenerująco i antyseptycznie, stosuje się go w olejkach do kąpieli i masażu oraz eliksirach tonizujących cerę tłustą, normalną i mieszaną. Ponadto udrażnia zatoki, goi rany i pobudza wzrost nowych włosów. Doskonale łączy się z olejkami eterycznymi z lawendy, bazylii i cytryny jako odżywka do skóry głowy i środek na porost włosów.

Napar z liści można stosować w formie płukanki do przyciemniania włosów. Oczyszcza i odświeża skórę głowy oraz zmniejsza łupież. Przeciwskazania: Nie należy stosować u kobiet w ciąży oraz osób chorych na padaczkę.

Wybrane olejki eteryczne znajdziesz w zielonysklep.com

 

Przeczytaj także: Aromaterapia na poprawę nastroju

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

 

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl