Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • zioła ajurwedyjskie
  • medycyna naturalna
  • ajurweda Kraków
  • dieta ajurwedyjska
ajurweda zioła
Jaśmin i lotos – chwila relaksu

Jaśmin i lotos to zioła o właściwościach: uspokajających, tonizujących i odmładzających. Są często stosowane do medytacji i aromaterapii – ich łagodny zapach uspokaja umysł i wzburzone myśli. Korzystnie działają na kobiecy układ rozrodczy.

Jaśmin

Kwiaty jaśminu mają silne działanie wychładzające i uspokajające. Ponieważ działają wychładzająco na krew, mają właściwości antybakteryjne, antywirusowe i antyrakowe, dzięki czemu hamują również krwawienia. Wzmacniają układ limfatyczny i wspomagają leczenie różnych rodzajów raka, w tym raka piersi.

Są stosowane przy wysokiej gorączce. Olejek jaśminowy łagodzi udar słoneczny. Pozytywnie wpływają na układy: nerwowy, krążenia i rozrodczy.

Kwiaty jaśminu są łagodnym afrodyzjakiem dla kobiet. Oddziałują na psychikę, sprawiają, że umysł staje się bardziej chłonny i skoncentrowany. W większości przypadków skutecznie działają w połączeniu z drewnem sandałowym. Są także wskazane w przypadku ostrej gorączki, w chorobach infekcyjnych i zakaźnych.

Działanie kwiatów lotosu: oczyszczające krew, wychładzające, antybakteryjne, menstruacyjne, afrodyzjak, uspokajające.

Wskazania: zaburzenia emocjonalne, bóle głowy, gorączka, udar słoneczny, zapalenie spojówek, zapalenie skóry, choroby przebiegające z krwawieniami, infekcje bakteryjne lub wirusowe, rak gruczołów limfatycznych, rak kości.

Lotos

Nasiona lotosu i korzeń lotosu to środki tonizujące i odmładzające. Nasiona skuteczniej wzmacniają serce, korzeń ma silniejsze działanie ściągające i hemostatyczne oraz leczy choroby związane z pierwszą czakrą (biegunka, hemoroidy).

Nasiona lotosu jako pożywienie mogą być przyjmowane w postaci sproszkowanej w ilości 5 gramów trzy razy dziennie z ryżem basmati lub innymi środkami tonizującymi, takimi jak shatavari lub ashwagandha, odpowiednio doprawionymi i posłodzonymi.

W Indiach lotos uznaje się za roślinę świętą i symbol rozwoju duchowego. Uspokaja umysł oraz pozwala zyskać kontrolę nad niespokojnymi myślami i snami. Nasiona lotosu otwierają czakrę sercam zaś korzeń lotosu – czakrę podstawy. Ułatwiają koncentrację i poprawiają pamięć.

Podobne właściwości jak korzeń lotosu ma amerykańska biała lilia woda (korzeń lilii wodnej), która jest dobrym środkiem ściągającym i hemostatycznym, a także leczy guzy. Lotos korzystnie wpływa na układy: trawienny, krążenia, rozrodczy i nerwowy.

Działanie lotosu: wzmacniająco-odżywcze, odmładzające, afrodyzjak, ściągające, hemostatyczne, uspokajające.

 

Opracowanie na podstawie:

Joga ziół. Ziołolecznictwo ajurwedyjskie. Dawid Frawley, Vasant Lad. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa A-ti information services, Kraków 2012.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl