Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki naturalne
  • produkty ajurwedyjskie
  • pielęgnacja skóry
  • przyjemna podróż
kosmetyki do opalania
Jak zregenerować skórę po opalaniu

Masz skórę spieczoną od słońca lub spierzchniętą od wiatru? Chcesz zregenerować swoją twarz po nadmiernym opalaniu lub zbyt długiej ekspozycji na słońcu? Polecamy recepturę eliksiru na bazie olejków, którą możesz przygotować samodzielnie w domu. Przygotuj olejek do regeneracji skóry.

Kosmetyk jest zalecany do cery normalnej, suchej, dojrzałej, wrażliwej, spieczonej słońcem i spierzchniętej od wiatru lub zniszczonej warunkami atmosferycznymi.

Stosuj 2 razy dziennie lub 3 razy dziennie do leczenia drobnych poparzeń słonecznych.

Jakich składników użyć? 7 kropli olejku eterycznego z nasion marchwi, 7 kropli olejku eterycznych z kocanki, 6 kropli olejku eterycznego nagietkowego, 1 łyżeczka oleju bazowego z nasion dzikiej róży, 1 łyżeczka oleju bazowego z orzechów makadamia, 1 łyżka stołowa oleju bazowego z nasion moreli.

Jak zrobić? Wlej olejki eteryczne, kropla po kropli, bezpośrednio do buteleczki. Następnie dodaj olejki bazowe. Zakręć nakrętkę z kroplomierzem, chwyć buteleczkę całą dłonią i energicznie potrząsaj nią przez 2 minuty, aby wszystkie składniki dokładnie się zmieszały i delikatnie ogrzały do temperatury ciała. Odstaw buteleczkę na 24 godziny w ciemne miejsce o temperaturze 15-26 stopni C, aby nastąpiła synergizacja olejków.

Tego preparatu nie trzeba przechowywać w lodówce, lecz należy zużyć go w ciągu 3 miesięcy, aby zachował świeżość i skuteczność.

Jak stosować? Rano i wieczorem po oczyszczeniu skóry zastosuj odpowiedni tonik. Gdy skóra nadal będzie wilgotna, nalej na dłoń 3-5 kropli eliksiru, potrzyj dłonie i okrężnymi ruchami do góry i na zewnątrz lekko wmasuj eliksir w skórę. Odczekaj 5 minut, zanim nałożysz kosmetyk nawilżający.

Aby przyspieszyć gojenie poparzeń – stosuj kosmetyk na niezbyt silne poparzenia niewymagające pomocy lekarskiej. Polej oparzone miejsce schłodzonym sokiem aloesowym, aby zapobiec stanom zapalnym i schłodzić tkanki. Następnie zaaplikuj kilka kropli eliksiru. Powtarzaj procedurę 3 razy dziennie. Poprawa i proces gojenia następują bardzo szybko.

 

Szukasz naturalnych kosmetyków ochronnych na słońce i po opalaniu? Sprawdź naszą ofertę w zielonysklep.com

 

Przeczytaj także:

Przyjemnej podróży

Nie daj się komarom

Upiększający eliksir - koniec z wypryskami

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. Stephanie Tourles. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl