Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • starożytna wiedza
  • seksuologia
  • zasady
  • wybór partnera
seksuologia indyjska, prakriti, dr Svoboda,
Jak wybrać partnera życiowego - seksualność?

Starożytna seksuologia indyjska wyraźnie informuje, że należy łączyć się z osobą o takiej samej konstytucji – osoby wata z osobami wata, osoby pitta z osobami pitta, osoby kapha z osobami kapha – ze względu na wrodzone upodobania seksualne.

 

 

Dla przykładu osoby typu kapha nie są szczególnie zainteresowane seksem, lecz kiedy pokonają naturalne lenistwo, stają się bardzo pożądliwe. Z uwagi na wrodzoną siłę fizyczną dwie osoby o konstytucji kapha nie zmęczą się wzajemnie nieustanną gotowością do odbycia stosunku. Dwoje partnerów o konstytucji wata bez trudu będzie się nawzajem podniecać, lecz także z łatwością wyczerpywać, w czym nie ma nic złego, ponieważ dotyczy to obu stron. Gdy osoby o konstytucji wata i kapha połączą się, mogą doświadczać wzajemnej frustracji. Najpierw osoba o konstytucji wata będzie odczuwać brak zainteresowania ze strony partnera, a następnie po kilku dniach lub tygodniach, kiedy apetyt seksualny osoby typu kapha obudzi się i nasili, osoba o konstytucji wata może być zbyt zmęczona, aby zareagować równie entuzjastycznie.

Twój wybór musi przede wszystkim zależeć od tego, jakiego związku pragniesz. Jeśli chcesz stabilnej więzi z podobną do siebie osobą, wybierz kogoś, kto ma taką samą konstytucję jak ty. Nadmiar, który będzie pojawiał się w waszym związku, może być łatwiejszy do zniesienia niż pełen napięcia dynamizm cechujący więź osób o zasadniczo odmiennych konstytucjach. Dwie osoby o podobnej konstytucji związane z sobą rozumieją intuicyjnie, co motywuje partnera, ponieważ to samo motywuje ich.

 

Zobacz książki o ajurwedziezielonysklep.com

Opracowanie na podstawie:

Prakriti. Odkryj swoją prawdziwą naturę, Robert Svoboda, zielone-wydawnictwo.pl

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl