Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • niedowaga
  • zdrowa dieta
  • terapia ajurwedyjska
  • zioła ajurwedyjskie
dieta kaloryczna
Jak przybrać na wadze w zdrowy sposób

Masz problem z niedowagą? Próbujesz przybrać na wadze, ale bezskutecznie? Wychudzenie sprawia, że czujesz się słabo i gorzej znosisz zimno i wiatr? Jakie są przyczyny wychudzenia? Co jeść i jakie zioła przyjmować, aby przybrać na wadze w zdrowy sposób? Sprawdź.

Osoby z niedowagą nie tolerują chłodu, wiatru, gorzej znoszą ból, chorobę czy przyjmowanie silnych leków. Trudno im znieść niskie temperatury zimą.

Przyczyną niedowagi lub wychudzenia są: źle zbilansowana dieta, w której brakuje składników odżywczych, niedobór snu, niepokój, zmartwienia, stres, gniew, czynniki dziedziczne.

Aby uporać się z wychudzeniem, stosuje się terapie regenerujące i wzmacniające. Ten rodzaj leczenia powoduje przybieranie na wadze, odżywia, dodaje energii, wzmacnia ciało dzięki składnikom odżywczym i kaloryczności pożywienia.

Lecznicze zioła, pokarmy i inne środki stosowane w ramach tej terapii są bogate w element ziemi oraz wody, dlatego stosuje się pokarmy i napoje o działaniu kojącym, wychładzającym, pokarmy miękkie i gęste.

Wskazane są takie produkty jak: mleko, ghee, ser biały, masło, miód oraz różne naturalne rodzaje cukru.

Terapie fizyczne obejmują stosowanie past do ciała (ubatanów) sporządzonych z natłuszczających substancji, długi i głęboki sen, pozytywne nastawienie umysłu, unikanie niepokoju, przygnębienia oraz zmartwień.

Oto niezbędne wymogi, które pomogą rozwiązać problem wychudzenia:

- głęboki sen, optymizm, równowaga emocjonalna i spokój umysłu

- unikanie niepokoju, zmartwień, intensywnej pracy fizycznej

- włączenie do diety jogurtu, mleka, ghee, cukru trzcinowego, ryżu, fasoli mungo, cukru jaggery oraz gotowanych potraw z ryżu i fasolki mung

- regularne masaże ciała olejem

- stosowanie terapii odmładzających (np. shatavari)

- stosowanie zbilansowanej, pożywnej diety, bogatej w składniki odżywcze

- częste posiłki o regularnych porach, medytacje, życie bez napięcia

- codziennie rano i wieczorem picie mleka z cukrem jaggery i łyżeczką miodu oraz spożywanie lekkostrawnych pokarmów

- stosowanie diety bogatej w białko i tłuszcze, jedzenie pożywnych zup ugotowanych z produktów zawierających dużo białka, takich jak pszenica, jęczmień, owies, ciecierzyca, fasola.

 

Szukasz ziół i suplementów diety, które pomogą w walce z wyniszczeniem organizmu? Sprawdź naszą ofertę na zielonysklep.com

Przeczytaj także:

Zjada Cię stres - zadbaj o dietę

Zjedz śniadanie

Jak podnieść poziom energii


 

Opracowanie na podstawie:

Nauka o ajurwedzie w praktyce. Acharya Balkrishna. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl