Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • medycyna naturalna
  • ajurweda Kraków
  • herbaty ziołowe
  • książki ajurwedyjskie
medycyna naturalna
Infekcje nerek - co poradzić?

Infekcje nerek i pęcherza to najczęściej skutek zaostrzenia doszy pitta. Objawiają się pieczeniem i bólem podczas oddawania moczu. Jak sobie pomóc w przypadku dolegliwości nerek? Czy wskazane jest stosowanie okładów? Czy metody naturalne są skuteczne? Sprawdź.

Mocz w przypadku zaostrzenia doszy pitta ma często barwę od żółtego do czerwonego, oraz obecnością w nim krwi. Kiedy w grę wchodzi zaostrzenie doszy wata, ilość moczu jest niewielka, a jego wydalanie nieregularne i bolesne, niekiedy z towarzyszącymi bólami pleców i bólami w boku. W przypadku doszy kapha pojawia się tępy ból, poczucie ciężkości i śluzowata wydzielina.

Wewnętrzne zastosowanie trzy razy dziennie 1-3 kropli wymienionych niżej olejków eterycznych w pożywieniu lub napojach może złagodzić objawy. Wskazane jest także zastosowanie okładów (dla wata i kapha ciepłych, dla pitta zimnych).

Wata: cytryna, czystek, cedr himalajski, trawa cytrynowa, drewno sandałowe, słodka pomarańcza.

Pitta: trawa cytrynowa, mięta pieprzowa, koper włoski, kolendra, niaouli, drewno sandałowe, lawenda, drzewo herbaciane, krwawnik, rumianek.

Kapha: jałowiec, cynamon, pietruszka, pomarańcza, eukaliptus, mirt, kajeput, bazylia, hyzop, cyprys.

Infekcje dróg moczowych trudniej wyleczyć, jeśli mocz pacjenta ma odczyn zasadowy, ponieważ właśnie w takim środowisku bakterie szybciej się rozwijają. Odczyn zmieni się, jeśli zakwasimy mocz kwasem askorbinowym – witaminą C i będziemy spożywać jagody, takie jak żurawina, borówka i podobne. Jagody zawierają pigmenty, które osadzają się w drogach moczowych i sprawiają że stają się one śliskie, dzięki czemu patogenom trudno jest tam osiąść.

 

Zobacz dżemik Mutraprash (nerki i drogi moczowe) w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

Zobacz herbatę ziołową Varuna w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

 

Przeczytaj także:

Pietruszka i szałwia

Jak zadbać o nerki

 

Opracowanie na podstawie:

Ajurweda i aromaterapia. Light Miller, Bryan Miller. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2017.

Do nabycia w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl