Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ajurweda
  • zalecenia
  • rasajana
  • odmładzanie
Im szybciej człowiek żyje, tym bardziej się starzeje.

Im szybciej człowiek żyje, tym bardziej się starzeje. Kolibry śmigają w powietrzu ale tylko przez kilka lat, a żółw wlecze się po ziemi przez dziesiątki i setki lat. Długowieczność wymaga powolności, gdyż powolny tryb życia pozwala naszej aurze skutecznie ochraniać nas przed otaczającym światem.

 

 

W ajurwedzie na określenie odmładzania i substancji odmładzającej używa się pojęcia rasajana, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza to „ścieżka rasy”. Aby podążać tą ścieżką, musimy oczyścić oraz odżywić naszą fizyczną rasę, ponieważ rasa stanowi materiał, z którego formują się inne dhatu (tkanki). Zdrowe rasa dhatu to pierwszy krok na drodze do wytworzenia się zdrowej śukra, z której bezpośrednio powstaje odżas.

Jednym ze środków prowadzących do długowieczności jest staranne dobieranie smaków pożywienia (rasa) oraz kontrolowanie emocji (także rasa). To zapewnia wytwarzanie zdrowego rasa dhatu, które w konsekwencji jest zdolne produkować zdrowe śukra i odżas. Ponieważ dla śukra najlepsza jest słodycz, do odmłodzenia potrzebujemy intensywnie słodkiego smaku w ciele i umyśle.

Śukra roślinna wzmacnia ludzką śukrę, zgodnie z zasadą głoszącą, że podobne wspiera podobne. Dlatego w ajurwedzie ceni się miód. Posiada on właściwości odmładzające. Jest łatwo przyswajalny. Miód zachowuje właściwości każdego leku, z którym się go miesza, dlatego ceni się go jako nośnik substancji leczniczych i odmładzających.

 

Zobacz chyawanprash zielonysklep.com

Przeczytaj także:

Opracowanie na podstawie: Ajurwedyjska wiedza o odmładzaniu

Prakriti. Odkryj swoją prawdziwą naturę, Robert Svoboda, zielone-wydawnictwo.pl

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl