Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki naturalne
  • aromaterapia
  • hydrolat rumiankowy
  • hydrolat różany
hydrolat różnay, hydrolat rumiankowy, kosmetyki eko,
Hydrolaty zapachowe nazywane również wodami kwiatowymi

Hydrolaty zapachowe to naturalny produkt uboczny procesu destylacji olejków eterycznych. Te wonne płyny są przesycone związkami znajdującymi się w poszczególnych roślinach. Są tak łagodne, że można ich używać wtedy, gdy olejek eteryczny mógłby podrażniać skórę lub zaostrzać dolegliwości. Rozpyla się je, by odświeżyć twarz, powietrze w otoczeniu, dodać sobie energii lub uspokoić umysł.

 

 

Hydrolaty są pakowane w butelki z rozpylaczem i można je stosować do odświeżania powietrza lub spryskiwania twarzy albo jako toniki do nawilżania suchej skóry, czy do schładzania się w przypadku uderzeń gorąca. Stosuje się je również jako dodatek do mleczek i kremów.

Hydrolat rumiankowy (Anthemis nobilis lub Matricaria chamomilla) Ten łagodzący i przywracający równowagę hydrolat jest wskazany dla wszystkich rodzajów skóry, zwłaszcza wrażliwej, podrażnionej, zniszczonej przez warunki środowiskowe lub dojrzałej. Działa łagodząco i uspokajająco na skórę oraz psychikę dzięki kwiatowemu, rozluźniającemu zapachowi podobnemu do zapachu kwiatu jabłka.

Hydrolat z róży damasceńskiej (Rosa damascena) Ma subtelny, ciepły, kwiatowy aromat i działa lekko ściągająco na wszystkie rodzaje skóry, kojąc ją i zmniejszając zaczerwienienie. Ponadto wycisza umysł i łagodzi niepokój, a rozpylony w pomieszczeniu poprawia nastrój.

Hydrolat lawendowy (Lavandula angustifolia) Ten klasyczny hydrolat charakteryzuje się czystym, świeżym zapachem podobnym do zapachu pączków lawendy. Jest łagodnie ściągający, antyseptyczny oraz uspokajający, dzięki czemu uśmierza podrażnienia i oparzenia skóry. Nadaje się do wszystkich rodzajów skóry.

 

Wybrane składniki kosmetyków oraz olejki eteryczne znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Naturalne afrodyzjaki roślinne w kroplach

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl