Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • herbaty organiczne
  • zioła ajurwedyjskie
  • produkty naturalne
  • przepisy wegańskie
herbaty organiczne
Herbatka z imbirem i kurkumą

Imbir, często nazywany "uniwersalnym lekiem", ma właściwości lecznicze i rozgrzewające, dodaje energii, działa przeciwzapalnie, a przy tym ma rozmaite zastosowanie w kuchni. Pobudza apetyt, poprawia krążenie oraz łagodzi niestrawność. Jak smakuje w połączeniu z kurkumą? Wypróbuj herbatkę z imbirem i kurkumą.

Z podanej ilości składników przygotujesz 2 porcje herbaty.

Czas przygotowania: 15 minut

 

Składniki:

2 szklanki wody

5 cm obranego i utartego świeżego imbiru

5 cm obranego i utartego świeżego korzenia kurkumy

1-2 łyżeczki syropu klonowego

 

Przygotowanie:

W średnim rondlu zagotuj wodę z imbirem i kurkumą. Zmniejsz ogień. Gotuj przez 10-15 minut. Odcedź i nalej do szklanek. Mieszając, dodaj do smaku syrop klonowy.

Świeży korzeń kurkumy można kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub z produktami kuchni orientalnej. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz zamiennie użyć 1/2 łyżeczki sproszkowanej kurkumy. Dodaj ją wraz z syropem klonowym.

 

Wypróbuj tez herbatkę ze świeżego imbiru.

Zagotuj w średniej wielkości rondelku 4 szklanki wody z kawałkiem świeżego imbiru pokrojonego w plasterki. Gotuj przez 1 minutę. Zestaw z ognia. Odczekaj 10-15 minut, aż napój się zaparzy. Przecedź i nalej do szklanek. Popijaj herbatkę w temperaturze pokojowej w ciągu dnia. Działa ona korzystnie na serce oraz łagodzi objawy takich chorób jak artretyzm, ból gardła, zmęczenie, niestrawność, mdłości, wzdęcia, gorączka, przeziębienie, kaszel, astma i zapalenie krtani.

Smacznego!

 

Pyszne herbatki złożone ze składników ekologicznych – herbaty organiczne Pukka oraz herbaty Yogi Tea – znakomite, unikalne mieszanki, znajdziesz w zielonysklep.com. Zobacz tutaj.

 

Przeczytaj także:

Herbaty Yogi Tea - nowe smaki

Lemoniada z miętą po ajurwedyjsku

Herbaty Tulsi Organic Wellness 

 

Opracowanie na podstawie:

Ajurwedyjska kuchnia dla wegan. Jak odzyskać równowagę dzięki pożywieniu. Talya Lutzker. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2015.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl