Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • sen
  • dla urody
  • ciała
  • ducha
Głęboki, regenerujący sen dla urody, ciała i ducha

Czy dobrze się wyspałeś dziś w nocy? Prawdopodobnie odpowiesz przecząco, tak jak większość ludzi. Często sen to pierwsza rzecz, z której rezygnujemy, gdy musimy sprostać wymaganiom w pracy, obowiązkom związanym z dziećmi, warunkom życia lub dopada nas stres, lęk i obawy o przyszłość.

 

 

Prawdę mówiąc, nie przywiązujemy do snu wielkiej wagi, dopóki nie zaczyna nam go dotkliwie brakować. Jest na to rozwiązanie: zamiast traktować sen jak luksus zacznij uważać go za niezbędny składnik odżywczy, taki jak witamina C lub woda. Nocna pora to właściwy czas na regenerację, a cenne godziny snu to optymalny czas na odnowę i regenerację i odmłodzenie organizmu.

Ludzki hormon wzrostu, który wspomaga regenerację uszkodzonych komórek, w tym także komórek skóry, włosów i paznokci, jest wytwarzany podczas snu. Kiedy śpisz za krótko, twoje ciało z trudem funkcjonuje zarówno pod względem fizycznym, jak i umysłowym. Brak snu przejawia się w postaci cieni pod oczami, zmizerniałej, ziemistej cery, podpuchniętych oczu, matowych włosów i paznokci, braku energii, osłabienia odporności, osłabienia funkcji umysłowych, depresji, zaburzeń apetytu oraz zaniku popędu seksualnego. Niedobór snu może także prowadzić do wydzielania się kortyzolu  − hormonu stresu. Nadprodukcja kortyzolu przyspiesza starzenie się skóry i przyczynia się do wystąpienia wyraźnych oznak zmęczenia. Nie możesz wyglądać świetnie, kiedy jedziesz na pustym baku! Solidnie przespaną noc często nazywa się „snem dla zdrowia” lub „odpoczynkiem dla urody”, ponieważ jest to jeden z najlepszych i najtańszych sekretów zdrowia i piękna. Możesz wydać krocie na najnowszy krem pod oczy lub modne zabiegi odnowy biologicznej, ale właściwa dawka snu jest najskuteczniejszą kuracją upiększającą, poprawiającą samopoczucie i regenerującą organizm.

 

Na dobry sen: ashwagandha, herbatka Ashwagandha Vatazielonysklep.com

Przeczytaj także: Ziołowa poduszka na słodkie sny

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl