Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ajurweda zioła
  • medycyna naturalna
  • książki ajurwedyjskie
  • ziołolecznictwo
książki o ajurwedzie
Farmakologia ajurwedyjska – nowość!

Polecamy znakomitą publikację poświęconą farmakologii ajurwedyjskiej oraz zastosowaniu i właściwościom leczniczym ziół ajurwedyjskich. Książka adresowana jest do wszystkich, którzy interesują się ziołolecznictwem i medycyną naturalną.

Książka napisana jest w bardzo jasny i przejrzysty sposób. Zawiera podstawy farmakologii ajurwedyjskiej oraz opis metod przygotowania i użycia ziół leczniczych. Zawiera także opis właściwości leczniczych wybranych ziół.

W pierwszej części książki zamieszczono podstawowe zasady i pojęcia z zakresu ajurwedy . W pozostałych częściach znajdziemy opis i rysunki 368 roślin leczniczych wraz z ich nazwami, systematyką botaniczną, składem chemicznym, a także objaśnienie dawkowania, sposobu użycia oraz charakterystykę środowiska, w którym rosną.

„Ayurvedic Pharmacology” to wyjątkowa rozprawa, która jest idealnym połączeniem starożytnej wiedzy z nowoczesnymi odkryciami nauki. Adresowana jest do naukowców, lekarzy, praktyków ajurwedy oraz studentów zainteresowanych medycyną naturalną. Powinna spełnić oczekiwania wszystkich, którzy szukają rzetelnej wiedzy na temat farmakologii oraz ziołolecznictwa.

Rozprawa przez ponad dwadzieścia lat była głównym źródłem wiedzy dla studentów ajurwedy. Oryginalnie została napisana w języku marathi. Jednak wzrost zapotrzebowania na naturalne metody leczenia spowodował, że traktat w niedługim czasie został przetłumaczony na język angielski.

 

Autorem publikacji jest:

Dr Vaidya V. M. Gogte (1910–1987) – lekarz ajurwedyjski z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu. Pochodził z rodziny o bogatych tradycjach medycznych. Wykładał zasady ajurwedy i farmakologii w wielu instytucjach naukowych w Indiach oraz Europie. Brał udział w międzynarodowych konferencjach poświęconych roślinom leczniczym. Swoje badania nad ajurwedyjską farmakologią przedstawił w książce „Ayurvedic Pharmacology & Therapeutic Uses of Medicinal Plants”, która obecnie jest wykorzystywana przez lekarzy i studentów medycyny.

 

"Ayurvedic Pharmacology & Therapeutic Uses of Medicinal Plants" – książka do nabycia w zielonysklep.com

Język: angielski

Liczba tomów: 1

Liczba stron: 842

Książka została wydana w Indiach.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl