Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ayurveda
  • medycyna naturalna
  • zdrowy styl życia
  • produkty ekologiczne
zdrowy styl życia
Energia płynąca z natury

Najlepszym sposobem na odzyskanie energii i spokoju jest pobyt na łonie przyrody. Jakie znaczenie dla naszego samopoczucia ma świeże powietrze, zieleń oraz promienie słoneczne? Przeczytaj, dlaczego warto korzystać z darów natury?

Odpoczynek na słońcu poprawia krążenie i nasila pocenie się, dzięki czemu ciało wydala więcej toksyn. Zatem kąpiel w promieniach słońca może być nie tylko przyjemna, ale też oczyszczająca. Oczywiście jeśli nie przesadzimy z ilością. Pół godziny pobytu na pełnym słońcu dziennie wystarczy, lecz nadmiar słońca może uszkodzić skórę.  

Zawsze stosuj kremy z filtrem, zwłaszcza na twarz. Osoby z energią wata zwykle lubią ciepło i energię słońca. Kiedy energia pitta jest silna, najlepsze są krótkie kąpiele słoneczne przed południem. Kiedy nasila się energia kapha, można pozwolić sobie na dłuższe kąpiele słoneczne.

Podczas gdy pobyt na słońcu rozgrzewa i pobudza, księżyc uspokaja i wychładza ciało. Tradycyjne teksty wedyjskie przedstawiają romantyczne obrazki odpoczynku w tropikach nocą na tarasie w świetle pełni księżyca, gdy popija się zimne, słodkie mleko i jednocześnie poddaje się masażowi delikatnych chłodnych dłoni zmoczonych w wodzie o aromacie drzewa sandałowego. Najlepszy moment to pełnia księżyca. Zadbaj wtedy o zapewnienie sobie intymności.

Świeże powietrze pełne jest prany (energii życiowej). Niezależnie od tego, czy jesteśmy chorzy, czy nie, ciało docenia ten cenny podarunek. Najlepszym sposobem doświadczenia energii, jaką daje powietrze, jest wyjazd na łono przyrody – do lasu, w góry, na łąkę czy na wieś.

Jeśli nie masz możliwości wyjazdu tam, gdzie jest świeże powietrze, połączenie filtrów powietrza i jonizatora będzie mieć podobne działanie na twoje ciało.

Także rośliny domowe oczyszczają i ładują powietrze jonami ujemnymi. Hindusi używają świętej bazylii, powszechnie znanej pod nazwą tulsi, która silnie oczyszcza powietrze i jednocześnie napełnia je jonami ujemnymi, a także uwalnia ozon z promieni słonecznych.

Wypróbuj smak warzyw i owoców, które rosną na czystych, żyznych glebach. Spróbuj krystalicznie czystej wody z górskiego potoku. Sprawdź, jak smakują jajka od kur, które całymi dniami chodzą na wolnym powietrzu. Czy znasz smak prawdziwego białego sera od krowy, która pasie się na czystym zielonym pastwisku?

Zobacz, jaką moc ma w sobie przyroda. Odkryj jej piękno. Doświadczaj wolności i dumy, kiedy w trudzie zdobędziesz szczyt i zobaczysz potęgę gór roztaczających się wokół. Poczuj przyjemność, kiedy łagodna bryza schłodzi Twoje ciało. Bądź uważny i obserwuj doznania, jakie dostarcza przyroda. Korzystaj z jej mądrości i bogactwa.

 

 

 

Przeczytaj także:

Energia ziół

Jak myśleć pozytywnie

Zdrowy sen - energia na cały dzień

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl