Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • odmładzanie
  • kosmetyki naturalne
  • produkty ajurwedyjskie
  • olejki eteryczne
odmładzanie
Eliksir odmładzający - chwila luksusu

Polecamy ajurwedyjską recepturę na luksusowy eliksir odmładzający przeznaczony dla wszystkich rodzajów skóry. Naturalny kosmetyk możesz przygotować samodzielnie - zmiękcza, nawilża, odmładza i tonizuje skórę oraz przyspiesza regenerację. Znakomity przed snem - wycisza i uspokaja ciało.

Olejki bazowe z orzechów laskowych i jojoby są bardzo przyjazne dla skóry. Każdy z użytych tu olejków eterycznych działa uspokajająco i wyciszająco na psychikę oraz ciało. Zastosowanie kosmetyku przed snem pomaga zregenerować się skórze nocą.

Kosmetyk jest zalecany do wszystkich rodzajów skóry. Najlepiej stosować go 1 raz dziennie, tuż przed snem. Czas przygotowania to: 15 minut plus 24 na synergizację.

 

Jakich składników użyć?

8 kropli olejku eterycznego neroli

4 krople olejku eterycznego z kadzidłowca

4 krople olejku eterycznego z róży damasceńskiej

4 krople lawendowego olejku eterycznego

1 łyżka stołowa oleju bazowego z orzechów laskowych

1 łyżka stołowa oleju bazowego z jojoby

 

Jak przygotować?

Wlej olejki eteryczne, kropla po kropli, bezpośrednio do buteleczki. Następnie dodaj oleje bazowe. Zakręć nakrętkę z kroplomierzem, chwyć buteleczkę całą dłonią i energicznie potrząsaj nią przez 2 minuty, aby wszystkie składniki dokładnie się zmieszały i delikatnie ogrzały do temperatury ciała. Odstaw buteleczkę na 24 godziny w ciemne miejsce o temperaturze 15-24 stopnie C, aby nastąpiła synergizacja olejków.

 

Jak stosować?

Bezpośrednio przed snem i po oczyszczeniu skóry zastosuj odpowiedni tonik. Gdy skóra będzie jeszcze wilgotna, okrężnymi ruchami do góry i na zewnątrz lekko wmasuj 3-5 kropli eliksiru w dekolt, szyję i twarz. Odczekaj 5 minut, zanim nałożysz dodatkowy preparat nawilżający.

Kosmetyku nie trzeba przechowywać w lodówce, lecz należy go zużyć w ciągu 3 miesięcy, aby zachował świeżość i skuteczność.

 

Kremy do twarzy oparte na ajurwedyjskich recepturach oraz naturalne kwiatowe toniki znajdziesz w zielonysklep.com - zobacz tutaj.

 

Przeczytaj także:

Płatki róż - naturalnie dla kobiet

Kwiatowe toniki nawilżające

Odżywczy krem kwiatowy 

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe. Stephanie Tourles. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl