Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • zioła ajurwedyjskie
  • joga
  • ajurweda Kraków
  • kosmetyki naturalne
zioła ajurwedyjskie
Drzewo sandałowe w aromaterapii

Olejek z drzewa sandałowego jest częstym składnikiem kosmetyków i perfum. Posiada słodki, drzewny zapach. Jest ceniony za swoje lecznicze i aromatoterapeutyczne właściwości, wykorzystywany w medycynie ajurwedyjskiej. Drzewo sandałowe ma działanie kojące, relaksujące, uspokaja ciało i umysł.

Aromat drzewa sandałowego ma właściwości relaksacyjne oraz wpływa na poprawę snu. Działa również jak afrodyzjak. Olejek sandałowy powszechnie stosowany jest w kosmetyce – szczególnie polecany jest do skóry suchej, zniszczonej i wrażliwej. Nie jest toksyczny i nie wywołuje podrażnień.

Drzewo sandałowe wychładza oraz uspokaja całe ciało i umysł, a jego oddziaływanie obejmuje układy krążenia, trawienny, oddechowy i nerwowy. Łagodzi gorączkę, pragnienie i odczucie pieczenia oraz powstrzymuje pocenie się.

Drzewo sandałowe jest korzystne podczas medytacji, służy wyciszeniu i skupieniu umysłu. Pobudza inteligencję, zwiększa samoświadomość, pomaga również przetransformować energię seksualną.

Kilka kropel olejku sandałowego zaaplikowanych na okolice trzeciego oka działa wychładzająco. Jest skuteczny w przypadku gorączki lub zbyt długiego przebywania na słońcu.

Olejek sandałowy jest zalecany w niemal każdej chorobie zapalnej, służy też do oczyszczania krwi. Zewnętrznie olejek lub pastę można stosować na większość ran infekcyjnych lub wrzodów. Drewno sandałowe to bardzo dobry lek osłabiający pitta.

Aby uzyskać mocno stężony olejek sandałowy, należy zamoczyć na noc około 115 gramów sproszkowanego drewna sandałowego w 0,4 litra zimnej wody, a następnie połączyć uzyskany preparat z 0,4 litra oleju kokosowego i gotować na małym ogniu (pilnując, aby nie wrzał) do czasu, gdy odparuje cała woda.

Działanie drewna sandałowego: oczyszczające krew, hemostatyczne, antyseptyczne, antybakteryjne, wiatropędne, uspokajające, wychładzające.

Wskazania: choroby oczu, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie cewki moczowej, zapalenie pochwy, ostre zapalenie skóry, zapalenie oskrzeli.

 

Polecamy ajurwedyjskie mydło sandałowe, które zapobiega zmarszczkom, chłodzi, odświeża i delikatnie perfumuje skórę. Działa jak afrodyzjak. Może być stosowane do codziennej pielęgnacji, łagodzi podrażnienia. Zobacz w zielonysklep.com – ajurwedyjskie mydło sandałowe.

 

Przeczytaj także:

Aromaterapia w pigułce

Uzdrawiająca moc zapachu roślin 

Aromaty i olejki w praktyce jogi 

 

 

Opracowanie na podstawie:

Joga ziół. Ziołolecznictwo ajurwedyjskie. Dawid Frawley, Vasant Lad. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa A-ti information services, Kraków 2012.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl