Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki naturalne
  • masaż ajurwedyjski
  • oleje do masażu
  • ajurweda
masaż upiększający
Dotyk - upiększający masaż dla kobiet

Masaż sprawia, że skóra staje się błyszcząca i jędrna. Jego działanie relaksujące sprawia, że wyglądamy piękniej i młodziej. Regularny masaż twarzy i ciała zwiększa energię, zapewnia młodzieńczy wygląd oraz dobre samopoczucie. W niektórych przypadkach masaż potrafi zdziałać cuda.

Kiedy problemy, choroby i inne czynniki zaburzają naturalny rytm naszego ciała, kiedy skóra staje się matowa i sucha, pewne rodzaje masażu mogą zdziałać cuda.

Masaż upiększający zaczyna się od podstawy kręgosłupa. Następnie należy masować ręce – przedramiona, dłonie i palce. Dalej szyję i ramiona. Zakończyć należy masażem głowy i twarzy. Stosuj śmietankę, masło oraz specjalne pasty ubatan, jeśli chcesz, by skóra była piękna.

Pamiętaj też o właściwej diecie – owoce, warzywa, orzechy, dobre tłuszcze, produkty pełnoziarniste.

Techniki masażu polegają głównie na pocieraniu. Nie tylko może ono poprawić stan skóry i cery, ale także sprawi, że ciało nabierze lekkości i gracji. Zastosuj efleuraż (masaż tkanki miękkiej) i ugniatanie jako podstawową część zabiegu. Ruchy podczas efleurażu powinny być długie i dość silne – ma to na celu kształtowanie sylwetki.

Nadgarstki, kostki nóg, palce rąk i nóg oraz szyję można delikatnie pocierać. Delikatny dotyk niezbędny jest nie tylko podczas masażu twarzy, ale i całego ciała. Serie ruchów powinny stanowić jedność, wywołując efekt łagodny, przyjemny i odświeżający.

Masaż upiększający w sumie powinien trwać dwie godziny – po masażu każdej części ciała powinno się przyjąć pozycję śawasana (pozycję trupa).

Po usunięciu ze skóry resztek pasty (ubatanu) w celach upiększających zaleca się kąpiel z dodatkiem wody różanej.

Podczas terapii masażem upiększającym bardzo ważne jest, aby w diecie uwzględnić więcej mleka i soków owocowych. Alkohol, tytoń, mięso, ryby i jajka są zabronione w okresie kuracji masażem.

 

Oleje do masażu, naturalne olejki do ciała znajdziesz w zielonysklep.com - zobacz tutaj.

 

Przeczytaj także:

Zapraszamy do świata masażu

Masaż głowy

Olejki do masażu twarzy

 

 

Opracowanie na podstawie:

Ajurwedyjski masaż leczniczy. S.V. Govindan. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2015.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl