
Ból ucha jest dolegliwością uciążliwą i trudną do leczenia. Przyczyny bólu ucha mogą być rozmaite, m.in.: perforacja błony bębenkowej, zapalenie ucha, nadmiar wosku powodującego ciśnienie w uchu czy różnorakie infekcje. Jak sobie pomóc? Jak zmniejszyć ból? Wypróbuj proste, domowe sposoby.
Olejek z drzewa herbacianego. Pociągnij płatek bolącego ucha. Ból sygnalizuje zapalenie ucha zewnętrznego. W celu wyleczenia infekcji zanurz bawełniany wacik w olejku z drzewa herbacianego – jest to świetny naturalny środek dezynfekcyjny, dostępny w sklepach z naturalną żywnością oraz niektórych aptekach. Wprowadź za pomocą wacika olej do ucha.
Pamiętaj: Zwykły olejek z drzewa herbacianego może powodować pieczenie wrażliwej skóry, zwykle więc lepiej go rozcieńczyć, biorąc 10-20 kropli olejku z drzewa herbacianego na 30 g oleju sezamowego.
Zioła antybiotyczne. Lecząc zewnętrzną infekcję olejkiem z drzewa herbacianego, pij jednocześnie herbatę z trzech ziół:
kurkuma, gorzknik kanadyjski, jeżówka. Zmieszaj te zioła w równych proporcjach. Następnie weź 1/2 łyżeczki przygotowanej mieszanki, wsyp do gorącej wody, wymieszaj i odstaw na kilka minut, a następnie wypij. Możesz również zażyć 1/2 łyżeczki tej ziołowej mieszanki z łyżeczką miodu.
Pij przez tydzień 3 razy dziennie po jedzeniu. Ten silny środek antyseptyczny oraz antybiotyczny pozwoli opanować infekcję ucha.
Sok z cebuli. Wymieszaj dobrze łyżeczkę świeżego soku z cebuli z 1/2 łyżeczki miodu i wprowadź 5-10 kropli do ucha. Mieszanka powinna mieć temperaturę pokojową albo nieco wyższą.
Asafetyda. Szczyptę asafetydy na zwiniętym waciku bawełnianym włóż w zewnętrzną część ucha. Aromat i wyciąg z asafetydy szybko przyniosą ulgę.
Ciepło. Ból ucha opanujesz także za pomocą ciepła. Połóż bawełnianą chusteczkę na ciepłej (nie gorącej) patelni, zagrzaną złóż odpowiednio i rób ciepłe okłady na ucho, aby przekazać mu nieco łagodzącego ciepła z zewnątrz.
Przeczytaj także: