Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ajurweda
  • zioła ajurwedyjskie
  • medycyna naturalna
  • ból ucha
ajurweda Kraków
Domowe receptury na ból ucha

Ból ucha jest dolegliwością uciążliwą i trudną do leczenia. Przyczyny bólu ucha mogą być rozmaite, m.in.: perforacja błony bębenkowej, zapalenie ucha, nadmiar wosku powodującego ciśnienie w uchu czy różnorakie infekcje. Jak sobie pomóc? Jak zmniejszyć ból? Wypróbuj proste, domowe sposoby.

Olejek z drzewa herbacianego. Pociągnij płatek bolącego ucha. Ból sygnalizuje zapalenie ucha zewnętrznego. W celu wyleczenia infekcji zanurz bawełniany wacik w olejku z drzewa herbacianego – jest to świetny naturalny środek dezynfekcyjny, dostępny w sklepach z naturalną żywnością oraz niektórych aptekach. Wprowadź za pomocą wacika olej do ucha.

Pamiętaj: Zwykły olejek z drzewa herbacianego może powodować pieczenie wrażliwej skóry, zwykle więc lepiej go rozcieńczyć, biorąc 10-20 kropli olejku z drzewa herbacianego na 30 g oleju sezamowego.

 

Zioła antybiotyczne. Lecząc zewnętrzną infekcję olejkiem z drzewa herbacianego, pij jednocześnie herbatę z trzech ziół:

kurkuma, gorzknik kanadyjski, jeżówka. Zmieszaj te zioła w równych proporcjach. Następnie weź 1/2  łyżeczki przygotowanej mieszanki, wsyp do gorącej wody, wymieszaj i odstaw na kilka minut, a następnie wypij. Możesz również zażyć 1/2 łyżeczki tej ziołowej mieszanki z łyżeczką miodu.

Pij przez tydzień 3 razy dziennie po jedzeniu. Ten silny środek antyseptyczny oraz antybiotyczny pozwoli opanować infekcję ucha.

 

Sok z cebuli. Wymieszaj dobrze łyżeczkę świeżego soku z cebuli z 1/2 łyżeczki miodu i wprowadź 5-10 kropli do ucha. Mieszanka powinna mieć temperaturę pokojową albo nieco wyższą.

Asafetyda. Szczyptę asafetydy na zwiniętym waciku bawełnianym włóż w zewnętrzną część ucha. Aromat i wyciąg z asafetydy szybko przyniosą ulgę.

 

Ciepło. Ból ucha opanujesz także za pomocą ciepła. Połóż bawełnianą chusteczkę na ciepłej (nie gorącej) patelni, zagrzaną złóż odpowiednio i rób ciepłe okłady na ucho, aby przekazać mu nieco łagodzącego ciepła z zewnątrz.

 

Przeczytaj także:

Chyawanprash - eliksir zdrowia

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl