Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • zioła ajurwedyjskie
  • oczyszczanie organizmu
  • neem
  • ajurweda Kraków
zioła ajurwedyjskie
Dlaczego warto sięgnąć po neem?

Neem działa oczyszczająco na skórę i układ trawienny. Doskonale wspomaga organizm w walce ze stanami zapalnymi skóry, infekcjami jelitowymi. Pozytywnie wpływa na trawienie, kondycję skóry, działa oczyszczająco. W jakich dolegliwościach neem będzie twoim sprzymierzeńcem? Przeczytaj.

Liść neem jest intensywnie gorzki i właśnie zawarte w nim gorzkie związki posiadają potężne antybakteryjne i antygrzybicze właściwości, które sprawiają, że skóra jest zdrowa, trawienie dobre, a krew oczyszczona. Neem wpływa też pozytywnie na leczenie stanów zapalnych.

Neem jest jednym z najsilniejszych środków odtruwających i oczyszczających krew stosowanych w ajurwedzie. Obniża gorączkę i usuwa toksyny obecne w większości chorób zapalnych skóry, a także toksyny znajdujące się w owrzodziałej błonie śluzowej.

Jest silnym środkiem przeciwgorączkowym, skutecznym w gorączkach przerywanych i okresowych (jest wówczas zazwyczaj stosowany wraz z czarnym pieprzem i goryczką).

Neem można przyjmować zawsze wtedy, gdy wskazane jest oczyszczenie lub terapia redukująca. Ma też działanie ściągające, które przyspiesza gojenie. W przypadku silnego zmęczenia lub wyczerpania należy go stosować ostrożnie.

W postaci olejku leczniczego jest jednym z najlepszych środków przyspieszających gojenie i dezynfekujących w chorobach skóry, a także lekiem przeciwzapalnym zalecanym w razie bólów stawów i mięśni.

stosowana część: kora, liście

energetyka: gorzkie/wychładzające/ostre

układy: trawienny, krążenia, oddechowy, moczowy

działanie: gorzki środek tonizujący, przeciwgorączkowe, oczyszczające krew, antyseptyczne, przeciwwymiotne

wskazania: choroby skóry, pokrzywka, egzema, grzybica, pasożyty, gorączka, kaszel, pragnienie, mdłości, wymioty, cukrzyca, guzy, otyłość, artretyzm, reumatyzm, żółtaczka

przeciwwskazania: choroby przebiegające z wyziębieniem i ubytkiem tkanek

sposób przygotowania: napar (gorący lub zimny), wywar, proszek (250–500 mg), pasta, lecznicze ghee, olejek leczniczy

Neem jest jednym z najsilniejszych środków odtruwających i oczyszczających krew stosowanych w ajurwedzie. Obniża gorączkę i usuwa toksyny obecne w większości chorób zapalnych skóry, a także toksyny znajdujące się w owrzodziałej błonie śluzowej.

Neem (inaczej miodla indyjska) działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie, przeciwrobacznie, hipoglikemicznie oraz zobojętniająco na kwas żołądkowy. Na skórę wpływa oczyszczająco, zapobiega wypryskom oraz łuszczeniu skóry. Stosowany regularnie łagodzi przykry zapach potu. Działa oczyszczająco na układ trawienny. Reguluje poziom cukru we krwi i wspomaga leczenie cukrzycy.

Zobacz neem w kapsułkach firmy Aurospirul w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl