Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • zdrowy styl życia
  • rozwój wewnętrzny
  • czakry
  • medytacja
medytacja
Czy czakry mają wpływ na życie - część 1

Czym są czakry? Jaki mają wpływ na nasze życie? Co czujemy, kiedy któraś czakra jest zablokowana? Jak sprawić, by czakry stały się bardziej otware? Jak zacząć ufać, przestać walczyć i poddać się temu, co niesie życie? Siedem czakr - jak sprawić, by były w równowadze? Sprawdź.

Czakry są jak kwiaty na łodydze. Położone w przedniej części ciała, łączą się z tylną częścią kręgosłupa. Kiedy czakry są w równowadze, wtedy osiągasz maksymalny poziom witalności, zdrowia i dobrostanu ciała. Czakry otwierają się i zamykają w zależności od naszych emocji. Gdy pracujemy nad sobą i poświęcamy czas na wewnętrzny rozwój, nasze czakry są bardziej otwarte. Kiedy nasze emocje są zablokowane, czakry bledną i stają się mniej aktywne.

Kiedy pierwsza czakra jest zablokowana, cierpimy na ból pleców, odczuwamy lęk, brak nam stabilności życiowej. Taka osoba czuje się bezsilna, ma potrzebę kontrolować swoje życie. Kiedy uwolni tę energię, zaczyna ufać sobie i otoczeniu oraz wierzyć w sens życia. W ufności można przestać walczyć i poddać się temu, co niesie życie.

Druga czakra reprezentuje sobą naszą energię twórczą i jest związana z funkcjonowaniem narządów rozrodczych. To nasza energia seksualna. Gdy ta czakra jest zablokowana, brakuje nam poczucia celu, cierpimy na oziębłość, mamy poczucie zagubienia, winy, odczuwamy niepokój, zazdrość, pogrążamy się w fantazjach. Kiedy jesteśmy otwarci, doświadczamy swojej kreatywności, do każdego wyzwania podchodzimy w twórczy sposób. Akceptujemy swoją seksualność i cieszymy się nią.

Trzecia czakra mieści się w splocie słonecznym, u dołu klatki piersiowej, w okolicach przepony. Jest związana energetycznie z funkcjonowaniem nadnerczy i trzustki regulującej poziom cukru we krwi. Kiedy jest zablokowana, mamy problemy z trawieniem, czujemy żądzę władzy, jesteśmy aroganccy, apodyktyczni i egocentrycznie. Kiedy trzecia czakra jest otwarta – wybieramy spokój. Odrzucamy przekonania, które nam nie służą. Z łatwością wykonujemy i bez wysiłku wykonujemy swoją pracę.

Czwarta czakra jest związana z sercem. Mieści się pośrodku klatki piersiowej i odzwierciedla nasze poczucie jedności. Kiedy ten ośrodek jest zablokowany lub nie działa całkiem swobodnie, mamy problem z sercem, czujemy się samotni, odizolowani, potępiamy innych, stajemy się od nich oddzieleni. Kiedy się otwiera, czujemy bezwarunkową miłość. Wiemy, że miłość jest realna i stanowi podstawę naszego istnienia. Swoją przeszłość postrzegamy jako sposobność do uzdrowienia. Wyzwania stojące przed nami są dla nas jak lekcje.

W drugiej części artykułu – opiszemy działanie piątej, szóstej i siódmej czakry, a także podamy, jakie olejki eteryczne pozytywnie działają na poszczególne czakry.

 

Olejki do ciała o różnych zapachach oraz ajurwedyjskie oleje do masażu znajdziesz w zielonysklep.com.

 

Przeczytaj także:

Medytacja w procesie leczenia

Czakry i zmiana diety - część 1

Czakry i zmiana diety - część 2

 

Opracowanie na podstawie:

Ajurweda i aromaterapia. Light Miller, Bryan Miller. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2017.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl