Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ajurweda
  • medytacja
  • zdrowy styl życia
  • joga
medycyna ajurwedyjska
Cztery poziomy leczenia w ajurwedzie

Ajurweda uznaje cztery główne poziomy uzdrawiania: leczenie choroby, zapobieganie chorobie, poprawa jakości życia, rozwój świadomości. Jak wpływa na nas styl życia, środowisko, praca oraz stan psychiczny? Co sprawia, że jesteśmy podatni na chorobę? O zdrowie musimy troszczyć się nieustannie.

W przypadku większości z nas leczenia zaczyna się wtedy, gdy zachorujemy, i stanowi reakcję na wystąpienie objawów choroby. Ma ono na celu naprawić coś, co już się zepsuło. Jeśli jednak medycyna zachodnia zaczyna się od leczenia choroby, świadczy to o jej porażce, ponieważ choroba już nam zaszkodziła. Na tym późnym etapie być może trzeba będzie zastosować radykalne i inwazyjne metody, takie jak operacja albo leki, które mają wiele skutków ubocznych.

Wyższy poziom uzdrawiania polega na wyeliminowaniu choroby, zanim jeszcze się ona przejawi – wówczas metody inwazyjne, takie jak leki czy operacja, często są zbędne. Aby osiągnąć ten poziom, musimy się zastanowić nad tym, jak na nas wpływa nasz styl życia, środowisko, praca oraz stan psychiczny. Musimy pozbyć się z codziennego życia szkodliwych czynników, wskutek których jesteśmy podatni na chorobę.

Ciągle atakują nas jakieś choroby, zwłaszcza gdy zmieniają się pory roku lub gdy się starzejemy. Zdrowie to kwestia nieustannego dostosowywania się, można je przyrównać do statku żeglującego na morzu. Zdrowia nie da się osiągnąć raz na zawsze, a potem o nim zapomnieć – jest to coś, o co musimy się troszczyć nieustannie.

Trzeci poziom leczenia, czyli poprawa jakości życia, ma na celu zwiększenie witalności i wydłużenia życia. Polega on nie tylko na zapobieganiu chorobom, ale także na poprawie żywotności. Ajurweda dąży jednak do czegoś więcej niż utrzymanie zdrowia, unikanie chorób i osiągnięcie dłuższego życia.

Czwarty poziom leczenia w ajurwedzie to rozwój świadomości. Wymaga on duchowego podejścia do życia oraz medytacji. Musimy rozważyć, jak i dlaczego wykorzystujemy swoją energię. Rzeczywistym skutkiem wszystkiego, co robimy, jest jakość naszej świadomości. To ostateczny przejaw nas samych, esencja tego, kim naprawdę jesteśmy. Świadomość jest dla nas największą pomocą kiedy się starzejemy.

Wszystkie ludzie problemy wynikają z braku prawdziwej świadomości. Oznacza to przede wszystkim niezrozumienie naszego miejsca we wszechświecie. Prawdziwa świadomość okazuje się lekiem na choroby umysłu. Aby to jednak zrozumieć, najpierw powinniśmy poznać umysł i sposób jego funkcjonowania. Musimy zacząć od miejsca, w którym się znajdujemy.

Zobacz Olejek eteryczny Tulsi w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

Przeczytaj także:

Medytacja w procesie leczeniaOpracowanie na podstawie:

Ajurweda i umysł. Uzdrawianie świadomości. David Frawley. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2018.

Do nabycia w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl