Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki wegańskie
  • produkty ajurwedyjskie
  • ajurweda Kraków
  • pielęgnacja ciała
kosmetyki naturalne
Chwila relaksu dla ciała

Pachnące olejki, subtelna muzyka, zmysłowy masaż, relaksująca kąpiel, delikatny peeling, domowa maseczka - możesz podarować sobie chwilę relaksu w domowym zaciszu. Nie musisz używać drogich kosmetyków, by być piękną. Jak pielęgnować ciało? Sprawdź.

Namaść całe ciało ciepłym olejkiem dobranym do twojego typu doszy i rodzaju skóry. Możesz zastosować po prostu olej tłoczony na zimno lub olej wzbogacony dodatkiem ziół lub esencji zapachowych. Możesz użyć oleju sezamowego, który świetnie nadaje się do zabiegów pielęgnacyjnych, lub oleju migdałowego, który nawilża i odżywia skórę.

Oczyść swoją skórę za pomocą ubatanu. Ubatan to rodzaj domowego peelingu, który świetnie ożywia skórę. Ubatan można zrobić samodzielnie, przygotowując pastę z mąki, ziół i olejków o działaniu oczyszczającym, tonizującym, odżywiającym. Poniżej podajemy przepisy na domowe ubatany.

Weź ciepłą kąpiel ziołową lub dodaj do wody substancje o działaniu aromaterapeutycznym. Ciepła kąpiel rozluźnia ciało, natomiast szybki, chłodny prysznic pobudza krążenie na powierzchni skóry.

Po wytarciu ciała do sucha, poświęć kilka chwil, aby się wyciszyć.

Może się zdarzyć, że poczujesz przyjemne odprężenie, a jednocześnie przypływ energii. Jest to doskonały sposób, aby uwolnić się od stresu nagromadzonego w ciągu dnia, cieszyć się radosnym, produktywnym wieczorem i dobrze spać w nocy.

 

Jak przyrządzić domowy peeling?

Najprostsze ubatany, czyli ajurwedyjski peeling, przyrządza się z mąki, oleju i odrobiny kurkumy. Mąka z ciecierzycy jest najbardziej odżywcza, olej gorczycowy zaś poprawia krążenie. Aby przygotować ubatan odpowiedni dla danej doszy, wypróbuj następujące przepisy:

Dla doszy wata – mąka owsiana lub mąka z ciecierzycy, olej z awokado lub olej sezamowy, olej z zarodków pszennych, trochę mleka.

Dla doszy pitta – mąka jęczmienna lub mąka ryżowa, olej słonecznikowy, sok z aloesu, sok z cytryny.

Dla doszy kapha – mąka z kukurydzy lub mąka z prosa, oliwa z oliwek, olejek migdałowy albo jojoba, trochę wody źródlanej.

Aby skóra była wyjątkowo gładka, a całe ciało błyszczące, możesz dodać do tych mieszanek łyżkę sproszkowanego kopru.

 

Olej sezamowy, olej migdałowy, olej gorczycowy, olej kokosowy, mąkę z ciecierzycy, mąkę ryżową znajdziesz w zielonysklep.com – zobacz tutaj.

 

Przeczytaj także:

Jaki masaż wybrać dla siebie

Olejki na dobry nastrój

Przyjemnej podróży

 

Opracowanie na podstawie:

Ajurweda a uroda. Jak być pięknym. Melanie Sachs. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2015.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl