Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • domowe receptury
  • włosy proste
  • charakterystyka
  • pielęgnacja
włosy proste, porady, domowe receptury,
Charakterystyka włosów prostych i ich pielęgnacja

Często uznaje się, że osoby o prostych włosach są bardziej inteligentne, zorganizowane, piękne, sympatyczne i schludne. Niezależnie od tego, jakie mamy włosy, musimy je zaakceptować i dbać o nie w taki sposób, aby ładnie wyglądać i dobrze się czuć.

 

O ludziach z pofalowanymi włosami myśli się podobnie, choć w zależności od tego, jak upinają włosy, przypisuje im się nieco więcej powabu i skłonności do swawoli. Osoby o włosach kręconych często czują się w obowiązku, aby „ujarzmić” lub wygładzić swoją grzywę i ułożyć ją w loki nadające im profesjonalny wizerunek, a nie dziki, nieporządny lub bezwstydnie seksowny. Te trzy typy włosów: proste, falowane i kręcone różnią się nieco strukturą fizyczną, a zatem i sposobem, w jaki należy je pielęgnować, aby były zdrowe i atrakcyjne.

Kiedy łuski kutikuli czyli najbardziej zewnętrzna ochronna warstwa włosa są czyste i zdrowe, w naturalny sposób odbijają światło i mają gładką powierzchnię, w rezultacie czego włosy są błyszczące. Proste włosy swobodnie opadają i nie mają tendencji do puszenia się. Każdy kosmyk może być w dotyku delikatny, średnio szorstki lub chropowaty, włosy zaś mogą się przetłuszczać, być normalne lub suche.

Proste włosy znoszą większość szkodliwych czynników, ale mimo to należy obchodzić się z nimi bardzo delikatnie. Tego rodzaju włosy należy myć najwyżej dwa razy w tygodniu przy użyciu środków niechemicznych. W te dni, kiedy ich nie myjesz, spłukuj je wodą oraz masuj skórę głowy przez 1−3 minut, używając swojej ulubionej odżywki nawilżającej. Dzięki temu włosy i skóra głowy będą czyste, a jednocześnie niepozbawione swojej naturalnej, tłustej warstwy ochronnej.

 

Wybrane hennykosmetyki do włosów znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Płukanka do przyciemniania siwych włosów

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl