Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ayurveda
  • medycyna naturalna
  • książki ajurwedyjskie
  • Caraka Samhita
traktat ajurwedyjski
Ćaraka Samhita – traktat wiedzy ajurwedyjskiej

Polecamy znakomitą publikację poświęconą medycynie ajurwedyjskiej. Traktat "Ćaraka Samhita" to cenne źródło informacji na temat starożytnej wiedzy medycznej. 4-tomowa rozprawa już do nabycia w zielonysklep.com.

"Ćaraka Samhita" to jeden z najważniejszych starożytnych traktatów ajurwedyjskich opisujących szkołę ajurwedy założoną przez wielki ród uczonych Punarvasu Atreya. Koncentruje się na zagadnieniach medycyny wewnętrznej, zwanej w ajurwedzie Kaya Chikitsa.

Dzieło – w poetyckiej formie  – omawia przyczyny, diagnostykę i leczenie chorób, a także szczegółowo opisuje anatomię człowieka i działanie roślin leczniczych. Zawiera również informacje o rozwoju płodu w łonie matki, które nie odbiegają zasadniczo od współczesnego stanu wiedzy.

Rozprawa jest cennym źródłem informacji na temat starożytnej wiedzy medycznej.

Książka została napisana i wydana w Indiach. W polskich księgarniach nie można znaleźć podobnej publikacji. Na jej wyjątkowość składa się dodatkowo specyficzny indyjski klimat – książka wyróżnia się zarówno orientalnym zapachem, jak i teksturą papieru.

O tej księdze zwykło się mawiać: „jeśli nie ma czegoś tutaj, nie znajdziesz tego nigdzie indziej”.

"Ćaraka Samhita" zajmuje wyjątkową pozycję wśród klasycznych traktatów ajurwedyjskich. Stanowi kompletne źródło wiedzy medycznej oraz zasad, które rządzą życiem. Ta ponadczasowa rozprawa jest nadal wykorzystywana jako podręcznik do nauki na wszystkich kierunkach studiów ajurwedyjskich.

Traktat został przetłumaczony na język angielski przez prof. P. V. Sharma, znakomitego badacza tej starożytnej księgi. Niniejszy przekład w przystępny i wierny sposób objaśnia idee ajurwedy, bez zbędnego wgłębiania się w doktryny.

 

Ćaraka – starożytny lekarz i mędrzec ajurwedy. Doskonały znawca ludzkiej anatomii, był pionierem w dziedzinie genetyki. Już w czasach starożytnych potrafił określić płeć nienarodzonego dziecka. Przedstawiał wizję człowieka jako całości oraz zwracał uwagę na nierozerwalną więź ducha i ciała. Uważał, że religia i medycyna to dziedziny, które wzajemnie się uzupełniają, a ich wspólną płaszczyzną jest holistyczna terapia.

 

"Ćaraka Samhita" – 4-tomowa publikacja tłumaczona na język angielski – do nabycia w zielonysklep.com

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl