Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki naturalne
  • balsam rozgrzewający
  • przyprawy
  • cynamon
kosmetyki wegańskie
Balsam rozgrzewający z cynamonem

To kojący, aromatyczny balsam miłosny do ciała, który rozgrzewa zmysły i podkręca atmosferę. Powszechnie lubiany smak i zapach cynamonu odpowiada zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Kosmetyku można też używać jako doskonałego balsamu do ust oraz do pielęgnacji dłoni. Balsam przygotujesz w 30 minut.

 

Jakich składników użyć:

2 łyżki stołowe (dodatkowo 1 łyżeczka) migdałowego oleju bazowego, 1 łyżka stołowa masła kakaowego, 1,5 łyżki gliceryny roślinnej, 1 łyżeczka wosku pszczelego, 6-8 kropli aromatu cynamonowego

Jak przygotować:

W małym rondelku na niewielkim ogniu podgrzewaj wszystkie składniki z wyjątkiem aromatu cynamonowego, aż masło kakaowe i wosk pszczeli się roztopią. Zestaw z ognia i dodaj aromat cynamonowy. Mieszaj nieustannie łyżeczką lub ubijaj trzepaczką przez kilka minut, aż masa zacznie nieco gęstnieć i stanie się przezroczysta.

Przełóż łyżką do pojemnika. Przykryj ręcznikiem papierowym i odczekaj około 15 minut, by mieszanka się wystudziła, zanim zakręcisz słoik. Kosmetyk nadaje się do użycia po 4 godzinach od przygotowania.

Jak stosować:

Tego kosmetyku można używać jako środka silnie nawilżającego i natłuszczającego oraz smacznego balsamu do całowania. Można nim smarować każde miejsce, które nadaje się do pieszczot. Zalecamy do łagodnego rozgrzania, smacznych całusów i jako korzenny lubrykant. Preparat jest skoncentrowany, a zatem niewielka ilość starcza na długo. Uwaga: ten balsam nie jest przyjazny dla lateksu.

 

Naturalne balsamy do skóry i olejki regenerujące Orientana znajdziesz w zielonysklep.com. Zobacz tutaj.

 

Przeczytaj także:

Domowe maseczki na twarz

Imbirowo-pomarańczowa kąpiel dla zmysłów

Napoje miłosne na pobudzenie zmysłów

 

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe. Stephanie Tourles. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl