Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • odmładzanie
  • rasajana
  • terapie ajurwedyjskie
  • zioła
odmładzanie, ajurweda, rasayana
Ajurwedyjska wiedza o odmładzaniu

Na czym polega ajurwedyjska wiedza o odmładzaniu? Co to jest pańća karma i czy warto ją stosować? Jak wygląda kulminacja ajurwedyjskiej mądrości? Czy znając swoje słabe punkty, można wieść zdrowe życie do pełnej starości? Dlaczego tak ważne dla zdrowia jest równoważenie dosz?

Rasajana to ajurwedyjska wiedza o odmładzaniu i długowieczności. Po pierwsze, ajurweda, która zajmuje się nie tylko zdrowiem fizycznym, zaczyna od uzdrowienia słabości genetycznych. Znając swoje słabe punkty dzięki temu, że wiesz, na jakie dolegliwości cierpieli twoi rodzice, możesz prowadzić zdrowy styl życia oraz stosować zioła i dietę, które zaradzą tym słabościom. Jeśli wiesz, że twoja mama i babcia miały skłonność do obstrukcji, możesz przestrzegać zasad dotyczących jedzenia i picia oraz stosować do leczenia zalecane zioła czy olejki (np. żółto drzew czy aloes).

Po drugie, ajurwedyjskie równoważenie dosz gwarantuje, że nadmiar dosz nie wyczerpuje twoich sił witalnych. Ponadto jeśli masz poważne słabości, to nie zachorujesz, jeśli będziesz umiał utrzymać równowagę dosz. Większość ludzi dziedziczy jednak jakieś słabości i nie dba o równowagę.

Pańca karma to sezonowe oczyszczanie organizmu, dzięki któremu pozbywamy się z ciała różnych zaburzeń i toksyn. To co ważne to również terapia wybaczania – uwolnienie się od myśli i emocji pełnych lęku, uzdrowienie relacji i pozbycie się wszelkich iluzji.

Rasajana to kulminacja ajurwedyjskiej mądrości. Stosowanie ziół i olejków odmładzających łączy się z pracą z ciałem, medytacją, ćwiczeniami oddechowymi. Olejki rasajana uzdrawiają głębokie emocje, harmonizują umysł i pozytywnie wpływają na ciało.

Olejki rasajana

Dla doszy wata: ajwan, dzięgiel, tatarak, cedr himalajski, oman, kadzidło, geranium, imbir, gotu kola (brahmi), jaśmin, jatamansi, lotos, mirra, róża, szafran, drewno sandałowe, wetyweria.

Dla doszy pitta: aloes, cedr himalajski, gotu kola, jaśmin, lotos, szafran.

Dla doszy kapha: aloes, dzięgiel, tatarak, cedr himalajski, oman kadzidło, jaśmin, lotos, mirra, róża, szafran nard.

 

Zobacz Chyawanprash w zielonysklep.com

 

Przeczytaj także:

Chyawanprash - eliksir zdrowia

 

Opracowanie na podstawie:

Ajurweda i aromaterapia. Light Miller, Bryan Miller. Książka ukazała się w serii ajurweda.pl, nakładem zielone wydawnictwo, Kraków 2017.

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl