Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki wegańskie
  • produkty ajurwedyjskie
  • kosmetyki naturalne
  • olejek imbirowy
kosmetyki wegańskie
Zastosowanie imbiru w kosmetyce

Rozgrzewający aromat olejku imbirowego sprawia, że jest on znakomity do relaksujących masaży. Olejek z imbiru działa przeciwbólowo, przywraca równowagę, koi zmysły oraz pozytywnie wpływa na sen. Polecamy przepis na imbirowo-pomarańczową sól do kąpieli oraz wygładzający peeling o korzennym aromacie.

 

Imbirowo-pomarańczowa sól do kąpieli z mlekiem

Ten woreczek do kąpieli zawiera pobudzającą, rozgrzewającą i lekko pikantną mieszankę. Pomaga pozbyć się ospałości i bólu mięśni, a jednocześnie zmiękcza skórę. Znakomicie relaksuje i odpręża. Jest zalecany do wszystkich rodzajów skóry z wyjątkiem wrażliwej. Z uzyskanej ilości składników przygotujesz 1 kąpiel.

Jakich składników użyć? 1 kwadratowy woreczek (o wymiarach 23x23 cm) z muślinu lub bawełny albo stopka nylonowej pończochy, 1/2 szklanki gorzkiej soli, 1/2 szklanki mleka w proszku pełnego lub odtłuszczonego, 1 łyżka stołowa suszonej (lub 2 łyżki stołowe świeżej) drobno pokrojonej skórki pomarańczowej, 1 łyżka stołowa sproszkowanego suszonego imbiru, 1 łyżka stołowa liści rozmarynu, 5 kropli imbirowego olejku eterycznego, 5 kropli olejku eterycznego z chińskiej pomarańczy, nitka lub kawałek włóczki.

Jak przygotować? Umieść suche składniki na środku materiału lub w pończosze. Dodaj olejki eteryczne. Zbierz rogi tak, aby powstała sakiewka lub woreczek i zawiąż nitką lub włóczką na tyle długą, aby woreczek zawieszony na kranie sięgał wanny (woda z kranu będzie przezeń przepływać).

Woreczków nie trzeba przechowywać w lodówce, ale w suchym, szczelnym pojemniku. Aby zachowały świeżość i skuteczność, zużyj je w ciągu 3 miesięcy. Uwaga: jeśli robisz woreczki na zapas, to użyj suszonej skórki pomarańczowej (świeża będzie pleśnieć).

Jak stosować? Po zawieszeniu woreczka i nalaniu wody do wanny odwiąż woreczek, aby unosił się w wodzie. Relaksuj się w kąpieli przez 20-30 minut. Po zużyciu woreczek wyrzuć.

 

Korzenny peeling wygładzający z brązowym cukrem

Ten peeling to prawdziwa uczta dla zmysłów dla miłośników korzennych aromatów. Pobudzający aromat subtelnie utrzymuje się na ciele nawet po zmyciu cukru. Nadaje się również dla mężczyzn. Skutecznie złuszcza naskórek, wygładza skórę i głęboko nawilża, a przy tym ma przyjemny, korzenny zapach.

Korzenny peeling jest zalecany do wszystkich rodzajów skóry z wyjątkiem trądzikowej (stosuj ostrożnie w przypadku skóry wrażliwej), można stosować 1-2 razy w tygodniu.

Jakich składników użyć? 1 szklanka brązowego cukru, 1 szklanka białego cukru krystalicznego, 3/4 szklanki bazowego oleju migdałowego (lub sojowego, z orzechów laskowych lub orzechów makadamia), 2 łyżeczki sproszkowanego cynamonu, 2 łyżeczki sproszkowanego imbiru, 2 łyżeczki sproszkowanej gałki muszkatołowej, 40 kropli kardamonowego olejku eterycznego.

Jak przygotować? W misce połącz wszystkie składniki z wyjątkiem olejku eterycznego. Dokładnie wymieszaj składniki trzepaczką, aby nie pozostały grudki z cukru lub przypraw. Kropla po kropli wlej olejek eteryczny, mieszając nieustannie. Przełóż łyżką do pojemnika ze szczelną pokrywką.

Nie trzeba przechowywać w lodówce, lecz należy go zużyć w ciągu 3 miesięcy, aby zachował świeżość i aromat.

Jak stosować? Okrężnymi ruchami wcieraj w zwilżoną wcześniej skórę około 1/4-1/2 szklanki preparatu. Spłucz.

 

Polecamy tybetański peeling ziołowy do ciała – z dodatkiem soli himalajskiej, na bazie oleju kokosowego. Odpręża, relaksuje, uspokaja umysł, a przy tym idealnie natłuszcza i odżywia skórę. Zobacz w zielonysklep.com

 

Przeczytaj także:

Imbir i lukrecja 

Masala na sześć sposobów

Aromaty i olejki w praktyce jogi

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe. Stephanie Tourles. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl