Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki naturalne
  • przepisy ajurwedyjskie
  • kosmetyki wegańskie
  • toniki nawilżające
kosmetyki naturalne
Kwiatowe toniki nawilżające

Łagodne, kojące toniki kwiatowe zmiękczają i nawilżają skórę zniszczoną warunkami pogodowymi. Są zalecane do cery wrażliwej, suchej, dojrzałej, spierzchniętej od wiatru. Możesz przygotować je samodzielnie - wypróbuj przepis na tonik pomarańczowo-różany oraz tonik z kwiatów czarnego bzu.

 

Tonik pomarańczowo-różany

Ten bardzo łagodny, kojący tonik zmiękcza i nawilża skórę spierzchniętą, zniszczoną warunkami pogodowymi. Jest zalecany do cery mieszanej, normalnej, suchej, dojrzałej, spierzchniętej od wiatru, wrażliwej, zniszczonej warunkami środowiskowymi.

Jakich składników użyć? 1 szklanka wody destylowanej, 1 łyżka stołowa pokruszonej i wysuszonej skórki pomarańczowej, 1 łyżeczka płatków róży, 1 łyżka stołowa gliceryny roślinnej

Jak przygotować? Zagotuj wodę w małym rondelku, zestaw z ognia, dodaj zioła, przykryj i zostaw do zaparzenia na 45 minut. Przelej do buteleczki i dodaj glicerynę. Potrząśnij energicznie, aby wymieszać.

Jak stosować? Używając bawełnianego wacika, zaaplikuj 1 łyżeczkę na twarz lub więcej na całe ciało. Omijaj okolice oczu.

Kosmetyk należy przechowywać w lodówce. Zużyć w ciągu tygodnia.

 

Tonik z kwiatów czarnego bzu

To bardzo delikatny tonik, który można stosować nawet do delikatnej skóry niemowlęcia. Zalecany do wszystkich rodzajów cery, zwłaszcza wrażliwej, suchej, odwodnionej, spierzchniętej od wiatru, dojrzałej, zniszczonej warunkami środowiskowymi. Można używać go codziennie.

Jakich składników użyć? 1 szklanka wody destylowanej, 1 łyżka stołowa kwiatów czarnego bzu, 1 łyżka stołowa gliceryny roślinnej, 5 kropli lawendowego olejku eterycznego (opcjonalnie)

Jak przygotować? W małym rondelku zagotuj wodę, zestaw z ognia, dodaj ziele, przykryj i zostaw do zaparzenia na 45 minut. Odcedź i przelej do buteleczki. Dodaj glicerynę i olejek eteryczny (jeśli chcesz). Wstrząśnij energicznie, aby się wymieszały.

Jak stosować? Używając bawełnianego wacika, zaaplikuj 1 łyżeczkę na twarz lub więcej na całe ciało. Omijaj okolice oczu.

Kosmetyk należy przechowywać w lodówce. Zużyć w ciągu tygodnia.

 

Naturalne kosmetyki oparte na ajurwedyjskich recepturach znajdziesz w zielonysklep.com - zobacz tutaj.

 

Przeczytaj także:

Odżywczy krem kwiatowy

Pielęgnacja zniszczonej cery

Kosmetyki pod oczy - domowe receptury

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe. Stephanie Tourles. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl